Hirdetések

Hirdetések 2017. augusztus 6.

· Templomunk felszentelésének ünnepe augusztus 20-án a 11 órás szentmise keretében lesz. Ugyanekkor tartjuk az új kenyér megáldását is.
· Isten fizessével megköszöni a család a Bara Anita szemműtétjére gyűjtött 3031 lejt.
· Gyűjtést szervezünk a Kossuth utcai tűzkárosult családok részére. Adományaikat a kijáratnál elhelyezett dobozba tehetik, vagy behozhatják a plébánia irodába. Köszönjük!
· Plébániánk meghívást kapott a szeptember 10-én tartandó kiskunmajsai Kisboldogasszony búcsúra. Az utazásra iratkozni lehet a plébánián.
· A Mária Iskola Nagy családja zarándoklatot szervez Székelyszállásra aug. 12-én. Mindenkit szeretettel várunk. Bővebb információk a hirdetőtáblán.
· A borzonti Szent István búcsút aug. 20-án 12 órától tartják.

Helyi hírek

Jóval azelőtt, hogy kitört volna a botrány a tengeren túli illetve európai film-és színház világban, illetve még mielőtt elindult volna a #metoo mozgalom, végzős szociális munka szakos hallgatóként, államvizsga dolgozatom témájának a szexuális zaklatást választottam....
Read more...
A Gyergyói Közösségi és Szociálsi Erőforrásközpont SocioStartUp programjának célja, hogy segítő szakembereket támogassunk szociális projektek elindításában, fenntartásában. Idén a hollandiai Een Helpende Hand Alapítvány és a Jan Post Egyesület, valamint a Communitas Alapítvány támogatásának köszönhetően...
Read more...
A gyergyói térség egyik jelentős problémája, több székelyföldi kistérséghez hasonlóan, a fiatalok elvándorlása, és az egyre nagyobb emberi erőforrás hiány. A Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpontnál az elmúlt években arra a felismerésre jutottunk, hogy mindezzel...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A másfél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a szervezetek közötti...
Read more...
A Salamon Ernő Gimnázium Diáktanácsa már az erdélyi magyar diákmozgalom első éveiben megszületett, így jövőre ünnepli 25 éves évfordulóját. Ebből az alkalomból erősebbre szeretnénk fűzni az elmúlt 25 év diáktanácsosai és a jelenlegi diáktanácsosok közötti...
Read more...
Megjelent a Gyergyói Szemle folyóirat harmadik száma. A folyóiratot a gyergyói térség több településén is bemutatjuk. A bemutatók sorrendje: Január 19, péntek, 18 óra: Gyergyószárhegy, Művelődési Ház, Czika Terem Január 26, péntek, 18 óra: Gyergyószentmiklós, Városi Könyvtár...
Read more...