Hirdetések - márc 28

• Ma kezdődik a nyári időszámítás. A szentmisék időpontjai a mi templomunkban nem változnak, az esti szentmisék 18 órától lesznek.
  • Hétfőn 13 órától templomtakarítás lesz.
  • A szokásos nagyszerdai fáklyás keresztút este 18 órakor kezdődik az Örmény Katolikus templomban.
  • A Szent Három nap programja:
    • NAGYCSÜTÖRTÖK: - 18.00 – az utolsó vacsora emlékmiséje a lábmosás szertartásával, utána oltárfosztás és szentségimádás
    • NAGYPÉNTEK: 17.00 – csonkamisének nevezett nagypénteki szertartás, amelyben az Úr Jézus szenvedésére és kereszthalálára emlékezünk, utána szentségimádás
    • NAGYSZOMBAT: - 21.00 – vigília szentmise a vízszentelés szertartásával, - feltámadási körmenet – kérjük hozzanak  magukkal gyertyát.
    • HÚSVÉT VASÁRNAP: - 7,00 – Ünnepi szentmise keretében eledelszentelés. A 9 órás szentmise elmarad, 11 órakor kezdődik a húsvéti nagymise.
    • Nagyszombaton délelőtt a mi templomunkban nem lesz vízszentelés. Ezt a szertartást az esti szentmise keretében végezzük el. Ezen a napon napközben is lesz szentségimádás a kifüggesztett program szerint.
    • Nagypénteken meglátogatjuk az elsőpéntekes betegeket és azokat, akik a húsvéti szentgyónásukat el szeretnék végezni. Kérjük a hozzátartozókat, hogy az igényeket jelentsék a plébánia irodájában.
    • Bucsin negyedi keresztút????

• Nagypénteki keresztút déli 12-órakor kezdődik a Szent Miklós templomban, és innen indulnak ki a temetőbe.
  • A határkerülők 8 órakor indulnak a Szent Miklós templom előtti térről és déli 12 órára várják vissza. Aki csatlakozni szeretne, megteheti a Kossuth utcában.
  • Húsvét közeledtével a kedves hívektől adományokat fogadunk el a Szentsír díszítésére.

A Szent István templom és plébánia építésére: összesen: 1000 lej

-         2 név nélkül adakozó – 400 lej

-         Elhunyt Tóásó Márton hozzátartozói – kínálkodás helyett – 100 lej

-         Özv. Csata Jánosné – a Tölgymező utcából - 200 lej

-         Mezei János – a Bucsin negyedből - 100 lej

-         Kármelhegyi Rózsafüzér Társulat – 200 lej

A Szentsír díszítésére: 180 lej

-         Kármelhegyi Rózsafüzér Társulat – 50 lej

-         Lourdes-i Rózsafüzér Társulat – 100 lej

-         Baricz Gábor – a Virág negyedből – 30 lej

Köszönet: - a Főesperes Úrnak és a Szent Miklós egyházközség egyháztanácsának a jóindulatú hozzáállásért, amelyet az épületek elosztásánál tanúsítottak.