ESTI CSALÁDI IMA

URAM, TE AKI IMÁBAN TÖLTÖTTED AZ ÉJSZAKÁT ÉS KÖZBENJÁRTÁL MINDEN EMBERÉRT AZ ATYÁNÁL, ADD MEG AZT A KEGYELMET, HOGY MOST VELED EGYÜTT VIRRASSZUNK. EZÉRT KÉRÜNK TÉGED, HALLGASS MEG MINKET!

- Egyházadért, aki Terád várakozik (az éjszaka csendjében), mint Menyasszony a Vőlegényére.

- Pápánkért, Benedek pápáért, György és József püspökünkért, minden püspökért, a papokért, a diakónusokért és egész keresztény népedért.

- A szerzetes közösségekért, a remetékért, akik virrasztanak az éjszakában és várják visszajöttödet.

- Az összes konszakrált testvéreienkért, akik a Bárány követésében és testvéreik iránti szeretetből a lélek csendjében és a szüzességben életállapotában élnek.

- Izrael népéért, aki hallgatja Igédet, várva országod eljövetelének hajnalát.

- A pogány népekért, akik a sötétben keresnek téged.

- Plébániánk híveiért, városunkért, egyházmegyénkért, a szülőkért és gyermekekért, és minden testvérünkért, hogy Te őrizzed álmukat.

- A családokért, akik most békében pihennek.

- Az édesanyákért, akik ezen az éjszakán hozzák világra gyermeküket.

- Azokért, akik dolgoznak és fáradoznak ezen éjszakán, azokért akik utaznak az éjszaka bizonytalanságában.

- Hajléktalan testvéreinkért, akiknek nincs hova lehajtaniuk fejüket mások közömbössége miatt.

- Azokért, akik minket nem szeretnek és azokért, akiket nehéz szeretni, ellenségeinkért és rosszakaróinkért.

- A betegekért, azokért, akik kórházban vagy öregotthonban szenvedések közepette töltik az éjszakát.

- A vakokért, a süketekért, a testi és szellemi fogyatékosokért és azokért, akik magányosságban szenvednek.

- A kétségbeesetekért, azokért akiknek reménytelenségük miatt álmatlan ez éjszaka, azokért akik öngyilkosságuk felett gondolkoznak.

- A haldoklókért és minden embertestvérünkért, akik meghalnak ezen éjszakán és már nem látják meg a holnapot.

- Testvéreinkért, akiket a Te nevedért üldöznek és üldözőikért.

- Az utcalányokért, akik vakon elfogadják a hamis szeretetet a lélek éjszakai sötétjében és azokért, akik szenvedéjeik rabságában élnek.

- Az alkoholistákért, a kábítószerfogyasztókért, a bűnözőkért és azokért, akik a sötétség bűnrészesei.

- A gyermekekért és jövőjükért, a jogaiktól megfosztott gyermekekért és azokért az elvetélt gyermekekért, akik már soha nem látják meg a fényes nappalt.

- Meghalt testvéreinkért, hogy beléphessenek a Te dicsőséges fényességedbe.

- Önnmagunkért, bűnösökért kik ezen éjjel egyre közelebb kerülünk a Te napodhoz, amely már sohasem nyugszik le.