Hirdetések - november 30.

• Hétfőn este 19 órától ifi óra.
• Holnaptól megkezdődnek a RÓRÁTÉ szentmisék hétfőtől péntekig reggel 6.00 órától. Ebben a templomban szombaton nincs roráté szentmise. Minden roráté szentmisék alkalmával gyónási lehetőség lesz egészen karácsonyig. Kiemeljük, hogy minden szerdán gyermekrorátét végzünk, ahová szeretettel várjuk a gyerekeket.
• Kedden, dec. 2-án de. 10 órától papi rekollekciós szentmise lesz a Szent Miklós templomban.
• A Szent Miklós egyházközség búcsúja, szombaton, dec. 6-án lesz. Az ünnepi szentmise 11 órától kezdődik. Innen a keresztalja 10 órakor indul. Kérjük a híveinket, hogy a csatlakozzanak a Szent István templom keresztaljához. A szentmise keretében akolitus avatás lesz. Meghívott vendégünk, Ft. Msgr. Tamás József püspök úr. A szentmisét követően a hagyományos körmenetre kerül sor, amelyet a Fogarassy püspök szobránál ünnepélyes áldással zárunk.
• Jövő héten elsőpéntek, a betegeket meglátogatjuk és a szokásos szentségimádásokat megtartjuk.
• Felkészítőt tartunk keresztelni szándékozó szülők és keresztszülők részére pénteken, dec. 5-én este 19 órától a plébánián.
• December 6-án, szombaton, az esti szentmise előtt adventi gyertyagyújtás lesz itt a templomban, azaz ünnepélyesen meggyújtjuk a második adventi gyertyát.
• Advent második vasárnapján, a szentmiséken T. Antal József tekerőpataki plébános fogja a szentbeszédeket tartani és gyónási lehetőséget is biztosít.

• Ma kezdődik az Adventi vásár Gyergyószentmiklóson. A város központjában, az esti szentmise után 19.15 – órától sor kerül az adventi koszorú első gyertyájának meggyújtására, majd ezt követően megnyitják a városi adventi vásárt, amely az adventi időszakban végig működni fog a város központjában. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
• Emlékeztetjük híveinket az elmaradt egyházi hozzájárulások kifizetésére.
• 2015-ös falinaptár és forgatós naptár is kapható az irodában.

Adományok az Egyház javára és a harangok villamosítására összesen: 375 lej
- 2 név nélkül adakozó – 75 lej