Hirdetések - november 22.

• A hittan órák, az ifi óra, bérmálási felkészítő, a beosztás szerint lesznek megtartva.
• A ditrói Szent Katalin búcsút november 25-én, szerdán, d.e. 11 órakor tartják. Mindenkit szeretettel várnak.
• November 25-én, szerdán este 19 órától gyűlésbe várjuk az egyháztanácsosokat.
• A Belső Iránytű keretében pénteken, november 27-én este 19 órától Isten irgalmas arcába tekintettem címmel tart előadást dr. Jitianu Liviu, egyetemi tanár, római katolikus pap a plébánia nagytermében. Az irgalmasság arca című pápai bulla bemutatására mindenkit szeretettel várunk!
• November 28-án, szombaton de. 10 órától az esti szentmiséig lelki nap lesz a Szt. István plébánián. Előadó: dr. Mărgulescu Cotiso, a kolozsvári imádság háza vezetője. A lelki nap mottója: Fekete vagyok, mégis szép, azaz Milyennek lát engem Isten? Részvételi díj: 20 lej, ami tartalmazza az ebédet. (ebéd nélkül 10 lej)
• November 28-án, szombaton, az esti szentmise előtt adventi gyertyagyújtás lesz itt a templomban, azaz ünnepélyesen meggyújtjuk az első adventi gyertyát.
• Az idén is lesz adventi vásár a Szent István templom előtti téren. Célja: Segítséget nyújtani azoknak, akik rászorulnak. Kérjük azokat, akik részt szeretnének venni, jelentkezzenek a plébánia irodáján, hogy asztalt tudjunk biztosítani. Külön kérésünk, hogy csak kézműves munkákat ajánljanak eladásra. A vásáron résztvevők bevételének bizonyos százalékát szívesen fogadjuk a kitűzött cél elérése érdekében. Köszönjük!
• A polgármesteri Hivatal Szociális osztálya által szervezett Együtt Egymásért – Szentmiklósiakért program során tavaly közösségi összefogással összesen több mint 300 családnak sikerült tartós élelmiszeradományt eljuttatni az ünnep előtt. Advent négy szombatján, nov. 28. és dec. 19. között ismét folytatódik a gyűjtés. Szombatonként 9-17 óra között a Sláger Centerben, hétköznapokon 8-16 óra között az önkormányzat Szociális Osztályán fogadják tartós élelmiszer adományukat a szűkös körülmények között élő gyergyószentmiklósi családok, egyedül élő idősek megsegítésére. Minden szombaton helyi civil szervezetek fogadják örökbe a gyűjtőpontot, kisebb előadásokra is sor kerül majd. A program idei mottója: Adj és megszületik a csoda! A program megnyitójára nov. 27-én, pénteken 17 órától kerül sor a Sláger Centerben. Mindenkit szeretettel várnak, tartós élelmiszer adományaikat pedig ezúton is köszönik. Részletek olvashatók a kifüggesztett plakáton!
• Az Adventi vásár Gyergyószentmiklóson, nov. 29-én, jövő vasárnaptól kezdődik. A város központjában, az esti szentmise után, 19.15 órától sor kerül az adventi koszorú első gyertyájának meggyújtására, majd ezt követően megnyitják a városi adventi vásárt, amely az adventi időszakban végig működni fog a város központjában. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
• Keresztény sajtó kapható a templom kijáratánál. Keresztény Szó, Vasárnap, Krisztus világa.