Hirdetések - december 11.

· Folytatódnak a RÓRÁTÉ szentmisék. A szentmisék alkalmával gyónási lehetőség van, éljünk vele!
· Folytatódnak a plébániai hittanórák a kifüggesztett beosztás szerint!
· Hétfőn, dec. 12-én de. 10 órától papi rekollekciós szentmise lesz a Szt. Miklós templomban.
· A Fogarasy Mihály Műszaki Líceum 140 éves évfordulójának megünneplése dec. 14-én 11 órakor szentmisével kezdődik a Szent Miklós templomban.
· Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz dec. 15-én, csütörtökön este 19 órától a plébánia nagytermében.
· Szombaton, dec. 17-én nagytakarítás lesz a templomban. Minden segítséget szívesen fogadunk!
· December 17-én, szombaton, az esti szentmise előtt ünnepélyesen meggyújtjuk a negyedik adventi gyertyát.
· Advent 4. vasárnapján közösen díszítünk fát a Megváltó érkezésének tiszteletére a Szent István téren. Mindenkit szeretettel és teával várunk. Szeretettel fogadunk gyermekek, családok által lehetőleg természetes anyagokból készített, ötletes díszeket, nagyobb gömböket. Fontos, hogy ezek az időjárás változásait jól bírják és méretük, megfelelő legyen, hogy egy nagyobb fenyőfára feltegyük. A díszekre, kérjük, készítsenek felfogató hurkot is, hogy szél esetén is megálljanak. A fa díszítésében közösen veszünk részt a 11 órától kezdődő szentmise után.
· Szeretettek hívjuk a híveket vasárnap este 19:15-től a főtéri parkba adventi gyertyagyújtásra.
· Köszönjük a híveknek a Szent Erzsébet napi adományaikat. Isten fizesse!
· Családos lelkinap lesz dec. 17-én a Szt. Miklós plébánián. Részletek a hirdető táblán olvashatók.
· Gyergyószentmiklóson lép fel a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes. A társulat Táncoljatok – táncosok a táncról című műsorát mutatja be. Jegyek ára elővételben egységesen 10 lej. Előadás előtt egy órával a helyszínen diákoknak, nyugdíjasoknak 10 lej, felnőtteknek 15 lej. Jegyek elővételben a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ irodájában kaphatók.
· Katolikus falinaptár és forgatós naptár kapható a plébánián és a sekrestyében.