Hirdetések - október 31

• Mindenszentek és Halottak napján nem lesz irodai szolgálat a plébánián.
  • Kedden, az ünnep miatt a hittanórák elmaradnak, de a bérmálási felkészítő és az ifióra meg lesz tartva.
  • Jövő héten a szokásos szentségimádásokat megtartjuk.
  • Jövő héten elsőpéntek, meglátogatjuk a betegeket.
  • Felkészítő lesz szülők és keresztszülők számára – akik november hónap folyamán keresztelni fognak – pénteken, nov. 5-én este 18,30 órától a plébániánk nagytermében.
  • Ma a síremlékek megáldása a temetőben du. 15 órától az esti szentmise kezdetéig tart.
  • Holnap, Mindenszentek ünnepén, itt a templomban 11 órától lesz szentmise és du. 16 órakor a temetőben. A síremlékek szentelése hétfőn du. 15 órától kezdődik.
  • Halottak napján, kedden a temetőben a szentmise de. 10,30 órától kezdődik, itt a templomban este 18 órától. Mindhárom nap a perselyezés valamint az adományozás a Teológia fenntartására lesz.
  • Szent Lénárd napi búcsús szentmise lesz Remetén, nov. 6-án, szombaton, de. 11 órától.
  • Kedves Fiatalok! Itt élünk Székelyföldön, elég sokat utazunk, de nem igazán van lehetőségünk megismerni szűkebb pátriánkat. Ezért a plébániánk eltervezte, hogy Titeket (persze itt a bérmálkozandókra is gondolunk) meghívunk egy szép kirándulásra: Csíkszentsimonba, a Szent Anna tóhoz, a csángó vidékre valamint Csíksomlyóra. Szeretnénk kérni, hogy jelentkezzenek olyanok, akik vállalnak feladatot, például, egy-egy nevezetesebb hely szemrevételezése ne csak egy felolvasott szövegből álljon, hanem sokkal fiatalosabban, fantáziadúsan ismerkedésünk, adjuk bele egész valónkat. A kirándulást a gyergyószentmiklósi Szent István Plébánia és a gyimesfelsőloki Római Katolikus Plébánia közösen szervezik és a Hargita Megyei Tanács támogatásával jön létre.! Kérünk szerdáig jelentkezzetek a plébánián, hívjátok barátaitokat is.

A Szent István templom és plébánia építésére Összesen: 570 lej

- 6 név nélkül adakozó jóvoltából – 520 lej

- Hideg Mária – a Balcescu utcából – 50 lej

A Caritas Családsegítő Szolgálat programja:

5 hónapostól 3 éves korú gyerekeknek és szüleiknek korai nevelő és fejlesztő foglakozásokat indít a Gyulafehérvári Caritas Gyergyószentmiklóson. A játékos formában történő mozgás, egyensúly és szociális készségeket fejlesztő csoportos tevékenységekre heti rendszerességgel a Testvériség sugárút 6 szám alatt, a Szent István plébánia épületébe kerül sor novembertől. Érdeklődni és jelentkezni november 3-ig a 0735 735172 –s telefonszámon lehet.