Hirdetések március 27

• Ma, márc. 27-én kezdődik a nyári időszámítás. Itt, a Szent István templomban a szentmisék időpontja nem változik, ezentúl is az esti szentmisék 18 órakor fognak kezdődni.
  • Jövő héten elsőpéntek, meglátogatjuk a betegeket és a szokásos szentségimádásokat megtartjuk.
  • Felkészítőt tartunk szülők és keresztszülők számára pénteken, április 1-én, este 18,30 órától a plébánián.
  • Nagyböjt minden péntekén du. 17,15 órától keresztúti ájtatosságot tartunk.
  • Megkérjük azokat a fiatalokat, akik 2012-ben és 2013-ban szeretnének bérmálkozni, különösen a IX. és X. osztályosokat, hogy április 5-én, kedden du. 17,30 órára jöjjenek a Plébániára megbeszélés végett.
  • Felnőtt bérmálkozók találkozója lesz a Szent Miklós plébánián márc. 30 és 31-én, szerdán és csütörtökön este 20 órától.
  • Gyergyó Kerületi egyháztanácsosok számára lelki program lesz a Szent Miklós plébánián, jövő vasárnap, ápr. 3-án, du. 15 órától.
  • Szívesen fogadjuk a segítségét annak. aki agyserkentő gyógyszerrel, illetve értelmet fejlesztő játékkal tud támogatni egy II. osztályos gyereket.
  • Zarándoklat indul Lengyelországba június 27 – 30 között. Részletek a mellékletben és a hirdetőtáblán.
  • Megkérjük az egyháztanácsosokat, hogy jöjjenek be a sekrestyébe!!!

Kedves Testvérek!

Hálás szívvel mondok köszönetet mindazoknak, akik akár fizikailag, akár lelkileg bekapcsolódtak édesapám temetési szertartásába. Nagyon éreztem az imádság erejét, és a szeretet diktálta összetartozás szépségét. A jó Isten fizesse meg mindenkinek az áldozatát, szeretetének, együttérzésének jeleit: az imádságot, amit édesapámért és ágyban fekvő édesanyámért ajánlottak fel, valamint a rászorulók részére tett adományaikat.

Meg szeretném említeni a rászorulóknak továbbított adományt: a virrasztás alkalmával 250, a plébánia munkaközössége 120, hitoktatók és besegítő munkatársak, csoportvezetők 220, Mária iskolások 140, Gépgyártó Iskolaközpont munkatársaim 225, külön magán személyek 35 lejt.

Nagyszerű érzés volt megélni az Egyházat, az Isten népéhez való tartozást, amelynek mindannyian tagjai vagyunk. Azt az Egyházat, ahol, ami az egyiknek fontos, az lényegesen fontos a másiknak is. Hiszem, hogy ennek gyümölcse édesapám földi életének ezen szép befejezése és örökéletének kezdete.

Msgr. Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános

A Szent István templom és plébánia építésére Összesen: 480 lej

• 2 név nélkül adományozó jóvoltából – 150 lej
  • Hajas Gizella – a Bucsin negyedből - 10 lej