Hirdetések - november 20

• A Szent Miklós plébánián bibliás hétvége lesz fiatalok és felnőttek számára november 25-27 között Tanácsok az életúthoz címmel. Szervező a Katolikus Magyar Bibliatársulat. A programon bárki részt vehet, előzetes szentírási ismeretek nem szükségesek. Szeretettel várunk mindenkit! Részletesebb információt a plakáton találnak.
  • Adventi vásár
  • Az idén is a Szent Miklós Plébánia megszervezi a már hagyományossá vált adventi vásárt.

Célja: Segítséget nyújtani azoknak, akik rászorulnak. Az elmúlt évekhez hasonlóan, az idén is a Szeretet konyha működésére fordítjuk a bejövő összeget.

Megjegyezzük: Csak kézimunkákat fogadunk el. Azon bejelentkezett csoportoknak juttatunk asztalt, akik a célt felvállalják. Ajánljuk, hogy a jövedelem felét adják erre a célra, a másik részét pedig fordítsák a csoportok további tevékenységére.

• Az Adventi vásár Gyergyószentmiklóson, nov. 27-én, jövő vasárnaptól kezdődik. A város központjában, az esti szentmisét követően 19:15–órától az Adventi koszorú első gyertyájának meggyújtására kerül sor, majd ezt követően megnyitják a gyergyószentmiklósi Adventi vásárt, amely az Adventi időszakban végig működni fog a város központjában. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
  • Dec. 4-én - Advent II. vasárnapján - du. 1630-órai kezdettel a Szent Miklós templomban, a Szent Miklós Kamara Együttes bemutatja a Szent Miklós legendát, zenés és prózai előadását, ahová szeretettel várják az érdeklődőket.
  • Száva Szabolcs, kispapunk diakónussá szentelése, december 3-án lesz, szombaton de. 1100 – órától Szegeden
  • 2012-es katolikus falinaptár kapható a plébánia irodában és a sekrestyében. Ára 2 lej.

A Szent István templom és plébánia építésére Összesen: 170 lej

• Fazakas Attila - a Balcescu utcából – 120 lej