Hirdetések - április 1

• Húsvét közeledtével a kedves hívektől adományokat fogadunk el a Szentsír díszítésére.
  • Kedden meglátogatjuk az elsőpéntekes és a bejelentett betegeket.
  • A hagyományossá vált nagyszerdai keresztút az idén is meg lesz tartva. A gyülekezés az örmény templomban nagyszerdán, ápr. 4-én du. 18 órakor lesz, majd áldás után indul a keresztút a Csobothegy-i Szent Anna kápolnához.
  • A Szent Három nap programja:

• NAGYCSÜTÖRTÖK: - 18.00 – az utolsó vacsora emlékmiséje a lábmosás szertartásával, utána oltárfosztás és szentségimádás
  • NAGYPÉNTEK: - 12,00 – nagypénteki keresztút a szent Miklós templomtól a temetőbe

- 17.00 – csonkamisének nevezett nagypénteki szertartás, amelyben az Úr Jézus szenvedésére és kereszthalálára emlékezünk, utána szentségimádás

• NAGYSZOMBAT: - 845 –vízszentelés szertartása a templomunk előcsarnokában

- 9:00 – Szentségimádás a kifüggesztett program szerint.

- 21:00 – vigília szentmise, utána feltámadási körmenet. Kérjük a híveket, hozzanak magukkal gyertyát!

• HÚSVÉTVASÁRNAP: - 6.30-kor a Szent Anna kápolnánál megtartjuk a hagyományos ételszentelést, igeliturgia keretén belül.

- 700 – Ünnepi szentmise keretében eledelszentelés. 9 órakor nem lesz szentmise, csak 11.30 órakor és este 18 órakor. A határkerülés reggel 8 órakor indul a Szent Miklós templom előtti térről.

• HÚSVÉTHÉTFŐ: - két szentmise lesz itthon 11 és 18 órakor, és 13 órakor a Kristóf kápolnában

A Szent István templom és plébánia építésére Összesen: 320 lej

• Balázs Istvánné – 100 lej
  • Bencze Géza a Bucsin negyed 7-es tömbházból – 100 lej
  • Elhunyt Illyés József és neje Petronella hozzátartozói kínálkodás helyett – 100 lej
  • 1 név nélküli – 20 lej

Isten fizesse a polgármesteri hivatalnak a templom körüli takarításban nyújtott segítséget.

Szentsírra: - 15 lej

• 1 név nélkül adományozó – 15 lej