Hirdetések - június 10

• Kedden a Szent Antal kilenced befejeződik.
  • A Jakab Antal Keresztény Kör (JAKK) szeretettel meghívja Dévai Nagy Kamilla Liszt-díjas énekművész koncertjére, amelyet 2012. június 14-én, csütörtökön este 19.30 órai kezdettel tartunk a gyergyószentmiklósi Korona dísztermében. A rendezvény fővédnöke: Ft. Msgr. Portik-Hegyi Kelemen pápai káplán, tb. kanonok, főesperes-plébános A belépés díjtalan. (Adományokat a Krónikás Zenede javára elfogadunk.) Minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak a rendezvény házigazdái: Varga Gabriella és Vencser László
  • Jézus Szent Szíve ünnepe lesz július 15-én, pénteken. Főünnep. Búcsús szentmisék lesznek:
  • de. 1100 órától – Ditrói nagy templomban
  • de. 1100 órától – a Botvári kápolnánál
  • du. 1700 órától – a Felszegi csengettyűnél

A Botvári kápolnához az indulás reggel 900-órakor lesz a Szent Miklós templom elől.

• 75. éves kortárstalálkozót június 24-én, vasárnap, a fél 11 órás szentmisében tartják a Szent Miklós templomban.
  • A 25. éves Ezüst, valamint az 50. éves Arany lakodalmasokat június 17-én, vasárnap, a 11 órás szentmise keretében köszöntjük. Kérjük, a jubilánsokat vagy hozzátartozóikat jelentkezzenek a plébánia irodájában. Akinek ez az időpont nem felel meg lehetősége lesz még ünneplésre július 15 én is.
  • Száva Szabolcs kispap pappá szentelése jún. 16-án, szombaton lesz Szegeden. Primiciás szentmiséje jún. 23-án du. 15 órától lesz a Szent Miklós templomban, júl. 1-én, vasárnap a 11órás szentmisén itt, a Szent István templomban.
  • A liturgikus szolgáltatások, illetve a szentmisék stipendiuma ez év június 1-től változott a következőképpen:
  • csendes szentmise – 15 lei,
  • énekes és hirdetett szentmise – 20 lei,
  • temetési díj – 150 lei.
  • Plébániánk Caritas csoportja hálásan köszöni a templombúcsú napján felajánlott adományokat, amelyet a rászoruló gyermekek beiskolázására fognak fordítani.
  • Elkészültek az elsőáldozási és bérmálási csoportképek. Kérjük, vegyék át a plébánia irodáján.
  • Személyesen kísért, szentignáci, csendes lelkigyakorlat lesz a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban, augusztus 7-e kedd estétől augusztus 13-a hétfő estig.
  • Zarándoklatok lesznek: Medjugorje-be 2012. júl. 30 – aug. 7 között; Az örmény plébánia szervezésében Budapest – Bécs – Velence – Trieszt útvonalon aug. 20 – 25 között.
  • Márton Áron imatúra lesz júl. 21 – 29 között Szentegyháza - Szeltersz - Szentimrei Büdösbarlang-Csíksomlyó zarándokúton.
  • Táborok: - Szent Ferenc iskola-tábor lesz a csíksomlyói ferences kolostorban júl. 12 – 15 között 4. – 8- osztályos diákok számára.
  • Családos tábor lesz Csíksomlyón a Szent István otthonban aug. 6 – 11. között.  Minden zarándoklatról, imatúráról és táborról a részletek ki vannak függesztve a templom bejáratánál.
  • Lelki táborok lesznek a gyerekek számára:
  • a Szent István plébánia szervezésében jún. vége júl. eleje az I. – V. osztályosok részére. Az érdeklődőket kérjük, jelentkezzenek.
  • a Szent Miklós plébánia szervezésében, Ivóban: július 7-től az V – VIII osztályosoknak, valamint július 11-től az I –IV osztályosoknak. A tábort a tavalyihoz hasonlóan szervezik. Jelentkezni lehet a vallástanároknál, vagy a Szent Miklós plébánián.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• BICSAK ATTILA, szül. Borzonton, a Bicsak Lajos és Szász Margit róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BALÁZS – KERCSÓ BEÁTÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Balázs – Kercsó Károly és Balázs Emese róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.
  • BLÉNESSY ZOLTÁN, szül. Gyergyószentmiklóson, a néhai Blénessy Géza és Munkácsi Éva róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BENDEL MELINDA - ANIKÓVAL, aki szül. Máramarosszigeten, a Bendel László és Mihali Márta Sarolta róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

A Szent István templom és plébánia építésére Összesen: 150 lej

• 1 név nélkül adományozó jóvoltából – 50 lej