Hirdetések - szeptember 30

• Okt. 1-ével elkezdődik az októberi ájtatosság, minden este 17.30 órától. Kérjük a vezetőket, hogy azokon a napokon, amikor szentségimádás van a rózsafüzért 17.30 órakor kezdjék mondani. A beosztás megtekinthető a bejáratnál.

• Okt. 1-el elkezdődnek a hittanórák a következő beosztás szerint:
- Elsőáldozók: hétfőn 13.15 órától
- I.-II. oszt.: kedden 13.15 órától
- IV.-V. oszt.: kedden 15.00 órától
- VI.-VII.-VIII. oszt. kedden 16.00 órától
- Ifjúság: kedden 19 órától
Egyéb programok a plébánián:
- Biblia óra – hétfőn 19 órától
- Ének és gitárpróba – szombaton 10 órától
- Ministránsfoglalkozás – szombaton 11 órától

• Jövő héten elsőpéntek, meglátogatjuk a betegeket és a szokásos szentségimádásokat megtartjuk. Czikópap a betegeit nem pénteken, hanem csütörtökön fogja meglátogatni.

• Felkészítőt tartunk az október hónapban keresztelni szándékozó szülők és keresztszülők részére pénteken, okt. 5-én este 18.30 órakor.

• Ma, Szentírás vasárnapján egész napos Szentírás olvasás lesz a Szent Miklós templomban. ( Reggel fél 9-től fél 11-ig, 13-tól este 19 óráig.) Szeretettel várunk mindenkit!

• A kedves hívek figyelmét felhívjuk, hogy október 1-től, hétfőtől az esti szentmisék időpontja változik a Szent Miklós templomban, az esti szentmisék 1800- órától lesznek. Itt, a Szent István templomban az szentmisék időpontja nem változik, továbbra is 18 órától kezdődnek.

• Örökös szentségimádási nap lesz a Szent Miklós templomban október 1-én, hétfőn, és egyben az egész város részére az Idősek világnapját is ünnepeljük. 10.00 órától szentmise lesz az Idősek világnapja alkalmából, amely keretében kiszolgáltatják a betegek kenetét! Közvetlen a szentmise után ünnepi műsor lesz a Korona épületében.

• Felhívjuk azon XII. osztályosok figyelmét, akik még nem bérmálkoztak, hogy lehetőségük lesz 2013-ban megbérmálkozni a Szent Miklós plébánián. Kérjük, hogy kapcsolódjanak be. Az első felkészítő kedden, okt. 2-án du. 16 órakor lesz.

• A hívek figyelmébe ajánljuk, hogy ezentúl az újságokat és folyóiratokat (Vasárnap, Keresztény Szó, Krisztus Világa)a sekrestyében lehet megvásárolni.

• Idén 20 éve annak, hogy a Segítő Nővérek Kongregációja letelepedett Erdélyben. Ebből az alkalomból egy fél évig tartó lelki „út" –at szerveznek, amelynek megnyitója 2012. október 6-án, Csíkszentdomokoson lesz. Részletek a hirdetőtáblán.

• Ha valakit érdekel eladó egy teljesen új műgége. (mire megérkezett a beteg elhunyt). Érdeklődni a plébánián.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:
• GAVRILA MIRCEA, szül. Jászvárosban és lakik Gyergyószentmiklóson, a Gavrila Mircea róm. kat. és Dinu Cornelia ortodox szülők fia házasságkötésre jelentkezett GERGELY NOÉMIVEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Gergely Béla és Émán Anna róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

A Szent István templom és plébánia javára
Összesen: 410 lej