Hirdetések – március 24

• A hagyományossá vált nagyszerdai keresztút az idén is meg lesz tartva. A gyülekezés az örmény templomban nagyszerdán, márc. 27 -én du. 17 órakor lesz, majd áldás után indul a keresztút a Csobothegy-i Szent Anna kápolnához. Kérünk 4 lelkiségi csoporttagot, aki elvégzi a ránk bízott 4 állomásnál az imát.
• Nagyszerdán, márc. 27-én ellátjuk a húsvéti szentgyónást igénylő betegeket, kérjük jelentsék a plébánián vagy a papoknál. Az áprilisi elsőpéntekes betegeket is ezen a napon látjuk el, hogy tudjanak felkészülni a húsvétra.
• Lehetőség van ministránsok és gyerekek számára nagycsütörtökön elutazni Gyulafehérvárra az olajszentelés misére. Az útiköltség 40 lej. A ministránsok és gitárosok útiköltségébe belepótolunk.
• A Szent Három nap programja:

• NAGYCSÜTÖRTÖK: - 18.00 – az utolsó vacsora emlékmiséje a lábmosás szertartásával, utána oltárfosztás és szentségimádás
• NAGYPÉNTEK: - 12.00 – nagypénteki keresztút a Szent Miklós templomtól a temetőbe
- 17.00 – csonkamisének nevezett nagypénteki szertartás, amelyben az Úr Jézus szenvedésére és kereszthalálára emlékezünk, utána szentségimádás
• NAGYSZOMBAT: - 8.45 –vízszentelés szertartása a templomunk előcsarnokában
- 9.00 – Szentségimádás a kifüggesztett program szerint.
- 21.00 – vigília szentmise, utána feltámadási körmenet. Kérjük a híveket, hozzanak magukkal gyertyát!
• A nyári időszámítás elkezdődik ma éjjel. Kérjük, figyeljenek az óra átállítására!
• HÚSVÉTVASÁRNAP: - 6.30-kor a Szent Anna kápolnánál megtartjuk a hagyományos ételszentelést, igeliturgia keretén belül.
- 700 – Ünnepi szentmise keretében eledelszentelés itt a templomban. 9 órakor nem lesz szentmise, csak 11.30 órakor és este 18 órakor.
• A határkerülés reggel 8 órakor indul a Szent Miklós templom előtti térről.
• HÚSVÉTHÉTFŐ: - két szentmise lesz itthon 11 és 18 órakor, és 13 órakor a Kristóf kápolnában

A Szent István plébánia javára, valamint a harangláb építésére:
Összesen: 720 lej
- 2 név nélkül adományozó – 150 lej
- Bartalis Mária családja – 100 lej
- Simon Ignác – 70 lej
- Hobaj István – 100 lej
- Réti Mihály – 50 lej
- Gábor Tamás – az Új utcából - 100 lej
- Lourdes-i Mária Rózsafűzér csoport – 150 lej

Szentsírra:
• Rosa Mystica rózsafűzér csoport – 30 lej