Hirdetések – május 26

• Jövő vasárnap lesz templomunk búcsúünnepe. A búcsús szentmise 12 órakor kezdődik.
• Folytatódik a Szent Antal kilenced kedden, az esti szentmise keretében.
• Szentháromság vasárnapján:
- Búcsús szentmise lesz Alfaluban, de. 1200-órától
- Itt a templomban, az esti 1800-órás szentmise után, Ifjúsági koncertre kerül sor, a most alakult gyergyószentmiklósi „SALVATORE '' zenekar előadásában. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak.
• Csütörtökön, május 30-án Úrnapja, az Oltáriszentség ünnepe. Kötelező ünnep. Szentmise lesz de. 11 órakor. Az Úrnapi körmenetet közösen tartjuk a Szent Miklós templomban tartandó esti szentmise után. Kérjük híveinket, hogy ott vegyünk részt a nagy körmeneten. Találkozunk a templom bejáratánál a zászló körül este 8 órakor. Az ünnep szebbé tételéhez, virágok hintetéséhez, kérjük az elsőáldozókat, hogy szerdán du.1500-órára menjenek próbára, a Szent Miklós plébániára.

• Plébániánkon 2014-ben bérmálás lesz. Kérjük a IX. és a X. osztályosokat (jövőben X. –XI.) és azokat, akik az előző években elmaradtak, hogy jelentkezzenek a plébánián átvenni a jelentkezési lapokat.
• A Fogarasy Mihály Műszaki Líceum felvételit hirdet római katolikus teológia osztályba. Részletekért érdeklődni az iskola titkárságán, a hitoktatóknál, a papoknál, vagy a plébánia titkárságán.
• Elkészültek az elsőáldozók fényképei és a DVD-k, átvehetők a plébánia irodában.
• Június 16-án vagy július 7-én tartanánk a 25 és 50 éves házassági évfordulók megünneplését. Kérjük a jubilálókat és hozzátartozóikat jelentsék a plébánián az ünneplő párokat, és hogy melyik dátum volna a megfelelőbb.
• Diákok nyári lelki táborai Ivóban:
- I- IV. osztályosoknak, június 23 – 26 között.
- V-VIII. osztályosoknak, július 27 -31 között,
- Valamint a IX – XII. osztályosoknak augusztus 9 – 13 között.
Iratkozni lehet a hitoktatóknál, illetve a Szent Miklós plébánián. Az iratkozásnál kérünk 20 lejt előlegként!
• Az Erdélyi Rió ás a Cs.I.T egy időben lesz megszervezve Csíksomlyón, augusztus 12 és 17 között. Bővebb információ és jelentkezés a csitinfo.ro honlapon.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• INCZE CSABA, szül. Gyergyószentmiklóson, az Incze Csaba és Bajna Rózália róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett PONGRÁCZ ILONÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Pongrácz Tamás és néhai Varga Etelka – Mária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

• NAGY ATTILA, szül. Gyergyóalfaluban, a Nagy Attila Csaba és Kis Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett SECAL CLAUDIAVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Secal Mihai és Tamaş Anica róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• MUHARI GÁBOR, szül. a magyarországi Szolnokon, a Muhari László és Sztojcsev Stefánia Katalin szülők kereszteletlen fia házasságkötésre jelentkezett PORTIK - DOBOS ZSUZSANNÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Portik – Dobos György és Borbély – Bartis Margit róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

A Szent István plébánia javára, valamint a harangláb építésére
Összesen: 500 lej