Hirdetések – június 2

• Pénteken, június 7-én Jézus Szent Szíve ünnepe. Főünnep. Búcsús szentmisék lesznek:
- de. 11.00-órától – a Botvári kápolnánál és Ditróban
- 17.00- órától – a Felszegi csengettyűnél
A Botvári kápolnához az indulás reggel 900-órakor lesz a Szent Miklós templom elől.
• Jövő héten elsőpéntek, meglátogatjuk a betegeket és a szokásos szentségimádásokat megtartjuk.
• Felkészítőt tartunk a júniusban keresztelni szándékozó szülők és keresztszülők részére pénteken du. 18.30 órától a plébánián.
• Plébániánkon 2014-ben bérmálás lesz. Kérjük a IX. és a X. osztályosokat (jövőben X. –XI.) és azokat, akik az előző években elmaradtak, hogy jelentkezzenek a plébánián átvenni a jelentkezési lapokat.
• A Fogarasy Mihály Műszaki Líceum felvételit hirdet római katolikus teológia osztályba. Részletekért érdeklődni az iskola titkárságán, a hitoktatóknál, a papoknál, vagy a plébánia titkárságán.
• Június 16-án vagy július 7-én tartanánk a 25 és 50 éves házassági évfordulók megünneplését. Kérjük a jubilálókat és hozzátartozóikat jelentsék a plébánián az ünneplő párokat, és hogy melyik dátum volna a megfelelőbb.
• T. Czikó László kérte áthelyezését, mivel úgy érezte, hogy plébánosként szeretne működni. Azért hirdetjük ki időben, hogy legyen idő felkészülni az elválásra. Búcsúmisét tart augusztus első vasárnapján az esti szentmise keretében.

• Diákok nyári lelki táborai Ivóban:
- I-IV. osztályosoknak, június 23 – 26 között.
- V-VIII. osztályosoknak, július 27 -31 között,
- Valamint a IX – XII. osztályosoknak augusztus 9 – 13 között.
Iratkozni lehet a hitoktatóknál, illetve a Szent Miklós plébánián. Az iratkozásnál kérünk 20 lejt előlegként!
• A gyulafehérvári Caritas lelkigyakorlatot szervez szenvedélybetegeknek és hozzátartozóiknak a Szent Benedek tanulmányházban júl. 4 – 7 között. Részletek a hirdetőtáblán!!!

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• FLÓRIÁN RÓBERT SZABOLCS, szül. Gyergyószentmiklóson, FLÓRIÁN ÁRPÁD és néhai FAZAKAS ÉVA róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett SNIROVÁ VERONIKÁVAL, aki szül. a szlovákiai Kassán, a Snir János és Kupecová Mária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

• INCZE CSABA, szül. Gyergyószentmiklóson, az Incze Csaba és Bajna Rózália róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett PONGRÁCZ ILONÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Pongrácz Tamás és néhai Varga Etelka – Mária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• NAGY ATTILA, szül. Gyergyóalfaluban, a Nagy Attila Csaba és Kis Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett SECAL CLAUDIAVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Secal Mihai és Tamaş Anica róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• MUHARI GÁBOR, szül. a magyarországi Szolnokon, a Muhari László és Sztojcsev Stefánia Katalin szülők kereszteletlen fia házasságkötésre jelentkezett PORTIK - DOBOS ZSUZSANNÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Portik – Dobos György és Borbély – Bartis Margit róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

A Szent István plébánia javára, valamint a harangláb építésére
Összesen: 70 lej
- 2 név nélkül adományozó – 120 lej

Virágra: - 1 név nélkül adományozó – 30 lej

Köszönet:
- mindazoknak, akik virágot hoztak az oltár díszítésére!
- Fapicom, Amigo Intercost, Arterimpex cégeknel a támogatást