Hirdetések – szeptember 8

• Szeptember 8-án a Boldogságos Szűz Mária születésének napján van a gyergyószentmiklósi Örmény Katolikus templom búcsú ünnepe. Az ünnepi szentmise 12 órakor kezdődik.
• Szűz Mária Szent Nevének ünnepén, szept. 12-én este 18 órától tartjuk a búcsús szentmisét a Békény utcai alsó csengettyűnél.
• Szeptember 14-én Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepén Búzásbesenyőben búcsú. Autóbusz indul, az ára 30 lei, indulás reggel 8-órakkor lesz, jelentkezni lehet a plébánián szeptember 11.-ig.
• Ugyancsak szept. 14-én, 1630 órakor kezdődik a Gac oldalban a megemlékező ünnepség, amelyre mindenkit szeretettek várnak.
• Szeretettel hívják az ifjúsági csoportokat a Kivilágított templomok éjszakájára a ditrói Jézus szíve templomba szept. 14-én, szombaton este 20 órától. A részvételi szándékot jelezni kell szept. 10-ig. Részletek a hirdetőtáblán!
• Minden hónap 20-án – a templomszentelés napja – éjszakai szentségimádást tartunk, ami az esti szentmise után kezdődik és az éjféli szentmisével ér véget.
• Hatodik alkalommal rendezik meg a Gyergyói Lovas Napokat szeptember 21. – 22-én a gyergyószentmiklósi lovaspályán. Több mint 45 féle programot lehet végig követni. belépés ingyenes, a szervezők mindenkit szertettel várnak. Vasárnap, 22-én 11,30-tól szentmise lesz a lovaspályán.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• PÉTER TIBOR, szül. Gyergyószentmiklóson, a Péter György és Dakó Piroska róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett POPESCU ANCA SIMONA-val, aki szül. Bukarestben, a Popescu Viorel és Munteanu Mia ortodox szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• NAGY ERNŐ, szül. Gyergyószárhegyen, a Nagy Sándor és Puskás Magdolna róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett KÖLLŐ KATALINNAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a néhai Köllő Attila és Csergő Márta róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• TURBUCZ LÁSZLÓ, Szül. Budapesten, a Turbucz László és Gócza Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett PINTÉR EMESÉVEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Pintér Vince és Kercsó Edit róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

A Szent István plébánia javára, valamint a harangláb építésére összesen: 200 lej

Név nélküli adakozó –50 lej.
Elhunyt Madaras Julianna hozzátartozói kínálkodás helyett – 150 lej