Hirdetések – szeptember 15

• A Kós Károly Általános Iskola tanulói részére a tanévnyitó szentmise hétfőn, szept. 16-án 11,30 órától lesz itt, a Szent István templomban.
• Tanévnyitós szentmisék lesznek a Szent Miklós templomban, szept. 16-án hétfőn:
- 9.00- órától a Fogarasy Mihály Műszaki Líceum diákjainak
- 10.00-órától a Salamon Ernő elméleti Líceum diákjainak
- 11.00-órától a Fogarassy M. és a Vaskertes Általános iskolában járó tanulók számára.
• Minden hónap 20-án – a templomszentelés napja – éjszakai szentségimádást tartunk, ami az esti szentmise után kezdődik és az éjféli szentmisével ér véget.
• Szeptember 28-án van templomunkban az örökös szentségimádási nap. Kérjük az imacsoportokat, hogy a sekrestyében található űrlapokon jegyezzék be mindkét szentségimádásra a vállalt órákat.
• 2014-ben plébániánkon bérmálás lesz. Kérjük a X. – XI.-es fiatalokat, hogy jelentkezzenek bérmálásra a plébánián. Azokat a fiatalokat, akik a tavasz folyamán már elvitték a jelentkezési lapokat, kérjük, adják le a plébánia irodában.
• Hatodik alkalommal rendezik meg a Gyergyói Lovas Napokat szeptember 21. – 22-én a gyergyószentmiklósi lovaspályán. Több mint 45 féle programot lehet végig követni. belépés ingyenes, a szervezők mindenkit szertettel várnak. Vasárnap, 22-én 11,30-tól szentmise lesz a lovaspályán.
• A Hargita Megyei Ifjúsági Cukorbetegek Egyesülete és a gyergyószentmiklósi cukorbetegek egyesülete vércukorszint és vérnyomásmérést végez szept. 21-én 9 és 12 óra között a Kárpátok utca 6 szám alatt (a Színes Otthon ajándéküzlet udvarán). Mindenkit szeretettel várnak!

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• NAGY ERNŐ, szül. Gyergyószárhegyen, a Nagy Sándor és Puskás Magdolna róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett KÖLLŐ KATALINNAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a néhai Köllő Attila és Csergő Márta róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• TURBUCZ LÁSZLÓ, Szül. Budapesten, a Turbucz László és Gócza Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett PINTÉR EMESÉVEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Pintér Vince és Kercsó Edit róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.