Hirdetések – április 20

• Holnap, Húsvét másodnapján két szentmise lesz: 11 és 18 órakor.
• Kedden folytatódik a Szent Antal kilenced.
• Jegyes kurzust indítunk, április 26-án, szombaton este 1900-órától a Szent Miklós plébánián. Kérjük azon fiatalokat és jegyeseket, akik idén szeretnének házasságot kötni, jelentkezzenek a plébánián!
• Jövő vasárnap, ápr. 27-én lesz a búzaszentelés szertartása a tekerőpataki határban. A szentmise de. 11 órakor kezdődik. Templomunktól a keresztalja 10 órakor indul. Ezért ezen a napon nem lesz 11 órakor szentmise a mi templomunkban, csak kint a mezőn.
• Április 27-én avatják szentté II. János Pál pápát a jó pápaként is emlegetett XXIII. Jánossal együtt. A szentté avatási szertartást élőben közvetíti román idő szerint 11 órától a M1 és Duna World csatorna, ugyanakkor a Facebookon és a You Tube-on is követhető lesz.
• Templomunkban az elsőáldozás május 18-án lesz a 11 órás szentmise keretében.
• Április 23-án a Sokszínű Caritas következő előadói Csíki Cristina és Gáll Gabriella lesznek, akik trénerként dolgoznak a Gyergyószentmiklóson működő Mozgáskompetencia Fejlesztőközpontban. Szeretettel várjuk szerdán 17 órától a Márton Áron utca 22 szám alatti, hátsó, sárga épületbe, a Caritas Iskola és Mozgáskompetencia Fejlesztőközpont Székhelyén.
• Május 15, az utolsó határidő, amikor még rendelkezhetnek jövedelmi adójuk 2%-áról. Azok, akik még nem éltek a lehetőséggel, kérjük, ajánlják fel egyházközségünk részére.
• Jótékonysági koncertek lesznek a Szent István templom harangjainak és a Szent József templom építési költségeinek támogatására:
- április 27 (vasárnap) – 16,30-tól – a Szent István templomban
- május 4 (vasárnap) – 17,30-tól – a Szent Miklós templomban
Elhangzanak dalok Erdélyről, Székelyföldről Oláh Aranka előadásában. Mindenkit szeretettel várunk!

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• AMBRUS HUNOR, szül. Gyergyószentmiklóson, az Ambrus Dénes és Siklódi Margit róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett GERÉD ERIKÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Geréd Antal és Both Judith róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• ELEKES D. LEHEL - GRENFELL, szül. Gyergyószentmiklóson, az Elekes D. Martin Csaba és Móga Enikő róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BENEDEK BERNADETTEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Benedek Csaba és Szász Annamária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

Adományok: A Szent István templom és plébánia javára
Összesen: 1260 lej