Házasság hete

Házasok és együtt járók ökumenikus találkozója lesz Gyergyóban

"Hiszünk a házasságban!" mottóval kezdték el Amerikában 1983-tól szervezetten ünnepelni a házasság világnapját február második vasárnapján. A kezdeményezésre Boldog II. János Pál pápa is áldását adta. A Házasság Hete elnevezésű rendezvénysorozat pedig Angliában indult el 1996-ban, azóta a világ több részén bekapcsolódtak a nagy népszerűségnek örvendő mozgalomba. E két kezdeményezéshez társulva, Gyegyószentmiklóson a keresztény egyházak közösen szervezik meg a házaspárok és együttjáró fiatalok találkozóját február 18-án, szombaton, délután fél 5-től a református templomban. A találkozó programjának gerincét elmélkedés, vallásos ének, ima a családokért, családos közösségek bemutatkozója és beszámolója fogja képezni.

Czikópap