Hirdetések

Hirdetések - dec 6

  • Templomunkban Rorate szentmiséket tartunk minden nap – szombat kivételével – reggel 6 órakor.
  • Kedden, dec. 8-án, Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának ünnepe. Kötelező ünnep. Szentmisék lesznek reggel 6 órától (rorate) és este 18 órától. - E napon nem lesz irodai szolgálat.
  • Máriás találkozó a Szent Miklós plébánián szerdán, dec. 9-én 16 órától.
  • Filmklub – csütörtökön a Caritas központban. A film címe: Csodás álmok jönnek. Főszereplő: Robin Williams.
  • Fiatal házasok találkozója pénteken, dec. 11-én 19 órától a Szent Miklós plébánián azon házasoknak, akik 2008 és 2009-ben kötöttek házasságot.
  • Lelkinapot tartunk a bérmálkozók számára jövő szombaton, dec. 12-én. Délután 16,30 órától bűnbánati liturgiát tartunk, amelyben közös lelkiismeretvizsgálat lesz Elekes Szabolcs szabadéves teológus vezetésével. Ez a bűnbánati liturgia nyitott mindenki számára. Ezzel az alkalommal lesz megszervezve a karácsonyi „kaláka” gyóntatás, ahol vendég gyóntató papok is lesznek. Szeretettel ajánljuk mindenki figyelmébe ezt a lehetőséget.
  • Adventi gyertyagyújtás lesz jövő szombaton, dec. 12-én a 18 órás szentmise előtt.

A Caritas Családsegítő Szolgálat programja:

- Dec. 7-én, de. 10-órától – Idősek Klubja és este 7-ótától Daganatos betegek önsegítő csoportja

KÖSZÖNET:

  1. A Gólyabál szervezőinek, akik 880,84 RON-t adományoztak az egyháznak.
  2. Sándor Ilonának és Ferencz Dénesnek, akik édességet adományoztak az ajándékozáshoz.

Adományok:

A Szent István templom és plébánia építésére

Összesen: 1025 lej

-  1 név nélkül adakozó – 50 lej
- Barabás László – a Virág negyedből – 50 lej
- Dr. Marc Tibor – a Virág negyedből – 300 lej
- Lokodi Mátyás – a Bucsin negyedből – 100 lej
- Farkas Vilmos – a Régigyár utcából – 100 lej
- A MÉCSES családi közösség az adventi vásárból – 200 lej
- A JÉZUS BARÁTAI imaközösség – 125 lej
- Hideg Mária – a Balcescu utcából – 100 lej

Helyi hírek

A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács új csapata fontosnak tartotta, hogy a térségben tevékenykedő fiatalok online is jól kommunikáljanak, ezért szervezte meg 2021. október 1-3 között az Online Kommunikációs Képzést. A program elsősorban a GYTIT csapatának, valamint...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács csapata fontosnak tartotta, hogy már rögtön a tisztújító küldöttgyűlés után elkezdje a munkát ezért 2021. október 1-3 között tartott egy csapatösszerázót a GYTIT csapatának és tagszervezeteinek. Nem titkolt célja volt...
Read more...
„Egységben az erő” címszó alatt tartotta meg a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács a tisztújító küldöttgyűlését 2021. október 1-én Gyergyószentmiklóson a Művelődési Ház Karancsi Sándor teremében. A küldöttgyűlés résztvevői a GYTIT tagszervezetei voltak és a GYTIT által...
Read more...
Vajon milyen képességekkel kell rendelkeznem és mit kell tanulnom ahhoz, hogy boldog felnőtt legyen belőlem? Milyen munkát végeznek szüleim és hogy látom őket? Mit szeretnék elérni az életben? Mi az ami kikapcsol és az én erősségem?...
Read more...
Gyergyói Perpatvar %2021 %b %15
2021. november 22 – december 10. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén második alkalommal szervezte meg a Gyergyói Perpatvar című rendezvényt a gyergyói medencében, amely tulajdonképpen egy vita klub középiskolások számára. A rendezvény egy több...
Read more...