Hirdetések

Hirdetések jan 17

  • Holnaptól kezdődik az ökumenikus imahét a kifüggesztett program szerint. Az első ökumenikus istentisztelet a mi templomunkban holnap, hétfőn este 18 órától lesz. A szentbeszédet T. Nagy Endre unitárius lelkész, az imádságot Pr.on. Paul Dumitru ortodox lelkipásztor végzi.
  • A Csutakfalvi búcsú, hétfőn, jan. 18-án de. 11 órakor kezdődik.
  • Lektortalálkozó lesz a Szent Miklós plébánián kedden este a szentmise után.
  • Konferenciát szerveznek XVI. Benedek pápa Caritas in veritate című enciklikájáról, ami az egyház szociális tanításáról szól. A konferencia jan. 28-án, csütörtökön 13 órától lesz a Korona teremben. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
  • Jegyeskurzus indul febr. 6-án, szombaton a Szent Miklós plébánián. Kérjük azokat a fiatalokat, akik házasságot szándékoznak kötni a közeljövőben jelentkezzenek a kurzus elvégzésére.
  • A Caritas Vidékfejlesztési részlege állattenyésztési képzést indít február folyamán. Részleteket a hirdetőtáblán lehet olvasni. Ugyancsak a Caritas Vidékfejlesztési ágazata munkatársat keres Gyergyószentmiklósra. Részletek a hirdetőtáblán.

Köszönet:

a Ben-Com-Mixt vállalatnak, aki a plébánia fűtésszerelésébe eddig elvégzett munkát ingyen tette meg, ami kb. 22 000,00 Ron érték.

 

A Caritas Családsegítő Szolgálat programja:

- Január 21-én du. 6 órától előadásra kerül sor Korunk népbetegsége: a stressz címmel. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

 

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

  • AMARIEI ILIE, szül. Konstancán, az Amariei Petre ortodox és Puskás Ildikó róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni KOVÁCS SAROLTÁT, aki szül. Gyergyókilyénfalván, a Kovács Ferenc és Borsos Margit róm. kat. szülők leányát. Hirdetjük másodszor.

  • GYÖRGY BÉLA, szül. Lövétén, a György László és Mihály Erzsébet róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni FOGARASI HAJNALKÁT, aki szül. Besztercén és lakik Gyergyószentmiklóson, a néhai Fogarasi József  róm. kat. és Guti Julianna református szülők leányát. Hirdetjük először.

 

Adományok:

A Szent István templom és plébánia építésére

Összesen: 1300 lej

-  6 név nélkül adakozó – 500 lej

- özv. Laczkó Józsefné – a Kossuth utcából – 100 lej

- Elhunyt Pallér Sándor hozzátartozói kínálkodás helyett – 250 lej

- Benedek Ágnes rózsafüzér társulata – plébánia építésére – 200 lej, a teológia fenntartására – 50 lej

- Madaras Józsefné – kínálkodás helyett – 100 lej

- Gál András – a Balcescu utcából – 100 lej

Helyi hírek

2019. június - szeptember időszakban néprajzi gyűjtőmunkám egyik legtermékenyebb és szépségében is felülmúlhatatlan idejét érhettem meg. Ebben segítségemre Abrán Tünde nyugalmazott gyógyszerész barátnőm volt, aki nem csak elszállított a gyűjtési területekre, de lelkes odaadással, megérezve...
Read more...
Több éve zajlik az a kutatás, aminek egy újabb bemutatására került sor 2019. december 15-én Borzonton a Rubin Panzióban. A kutatás lényege, hogy a gyergyó medence fiataljainak helyzetét akarják felmérni a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt 2019. december 13-15 között. A kommunikációs képzés három napon át tartott. Itt lehetőségük volt a fiataloknak olyan kommunikációs technikákat elsajátítani, amelyek...
Read more...
Idén a megszokottnál később szerveztük megszokott nyílt napunkat a Cukorbetegek Világnapja alkalmából. A nov 14-i világnap ünneplését a Gyergyói közösség az egyesület székhelyén 2019. nov 23-án ünnepelte. Ez egy olyan esemény, amelyre nemcsak a tagok...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A 2015-ben indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a szervezetek közötti információcsere...
Read more...
A 2018/2019-es tanévben sikerült megvalósítani az első olyan átfogó szociológiai kutatást, amely célcsoportja a gyergyószéki középiskolások voltak. A kutatás során 6 gyergyószéki középiskola több mint 1100 diákját kérdeztük meg kérdőív segítségével. A kutatás fő témái...
Read more...