Hirdetések

Hirdetések - jan. 24

  • Borsos Miklós szobrászművész halálának 20 éves évfordulójára szentmisét végzünk szerdán du. 17 órától. A szentmise után kiállítás nyílik a Pro Art Galériában.
  • Felnőtt bérmálkozók felkészítője lesz a Szent Miklós plébánián jan. 27 és 28-án este 19 órától.
  • Jegyeskurzus indul febr. 6-án, szombaton este 19 órától a Szent Miklós plébánián.
  • Konferenciát szerveznek XVI. Benedek pápa Caritas in veritate című enciklikájáról, ami az egyház szociális tanításáról szól. A konferencia jan. 28-án, csütörtökön 13 órától lesz a Korona teremben. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
  • Gyergyó kerületi Háló találkozó lesz a Szent Erzsébet Idősek Otthonában - január 30-án, szombaton.

Köszönet: a Ben-Com-Mixt vállalatnak, aki a plébánia fűtésszerelésébe eddig elvégzett munkát ingyen tette meg, ami kb. 27 000,00 Ron érték.

 

A Caritas Családsegítő Szolgálat programja:

  • Január 25-én, hétfőn de. 10 órától Idősek klubja, este 19 órától Daganatos betegek önsegítő csoportja
  • Január 27-én, szerdán 14 órától Baba – mama klub, 18 órától pedig. Alkoholbetegek önsegítő csoportja

 

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

  • AMARIEI ILIE, szül. Konstancán, az Amariei Petre ortodox és Puskás Ildikó róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni KOVÁCS SAROLTÁT, aki szül. Gyergyókilyénfalván, a Kovács Ferenc és Borsos Margit róm. kat. szülők leányát. Hirdetjük harmadszor.

  • GYÖRGY BÉLA, szül. Lövétén, a néhai György László és Mihály Erzsébet róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni FOGARASI HAJNALKÁT, aki szül. Besztercén és lakik Gyergyószentmiklóson, a néhai Fogarasi József  róm. kat. és Guti Julianna református szülők leányát. Hirdetjük másodszor.
  • FARKAS JÓZSEF, szül. Gyergyószárhegyen, a Farkas Péter és Oláh Jolán róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni MÁTÉ ENIKŐT, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Máté Balázs és Bartalis Krisztina róm. kat. szülők leányát. Hirdetjük először.

Adományok:

A Szent István templom és plébánia építésére

Összesen: 625 lej

-  1 név nélkül adakozó – 100 lej

- özv. Imre Julianna – a Tölgymező utcából – 100 lej

- Czikó Zoltán – a Kis utcából – 100 lej

- Fazakas Árpád – a Békény utcából – 100 lej

- Zsigmond Ferenc – a Virág negyedből – 25 lej

- Bányász Judit – a Bucsin negyedből – 200 lej

 

Helyi hírek

„Egységben az erő” címszó alatt tartotta meg a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács a tisztújító küldöttgyűlését 2021. október 1-én Gyergyószentmiklóson a Művelődési Ház Karancsi Sándor teremében. A küldöttgyűlés résztvevői a GYTIT tagszervezetei voltak és a GYTIT által...
Read more...
Vajon milyen képességekkel kell rendelkeznem és mit kell tanulnom ahhoz, hogy boldog felnőtt legyen belőlem? Milyen munkát végeznek szüleim és hogy látom őket? Mit szeretnék elérni az életben? Mi az ami kikapcsol és az én erősségem?...
Read more...
Gyergyói Perpatvar %2021 %b %15
2021. november 22 – december 10. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén második alkalommal szervezte meg a Gyergyói Perpatvar című rendezvényt a gyergyói medencében, amely tulajdonképpen egy vita klub középiskolások számára. A rendezvény egy több...
Read more...
EgyFeszt Pillanatok %2022 %b %17
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács csapata idén egy Fotópályázattal szállt be az EgyFeszt szervezésébe. A projekt elsődleges célja az volt, hogy fiatal fotósok, függetlenül a technikai felszereltségüktől készítsenek, olyan pillanatképeket a fesztiválról, amelyekből tükröződik annak...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács (GYTIT) kinyitotta kapuit a fiatalok fele, hiszen augusztus 19-21 között egy olyan kommunikációs és csapatépítő hétvégét tartottak, ahol a fiatalok nem csak a kommunikáció fortélyairól tanulhattak, hanem akár a szervezet...
Read more...