Hirdetések

Hirdetések - jan. 31

 • Kedden, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe, szentmise 18 órától lesz, amelynek keretében megszenteljük a gyertyákat.
 • Csütörtökön 17 órától elsőcsütörtöki szentségimádás lesz.
 • Jövő héten elsőpéntek. Mivel csak egy pap lesz itthon csütörtökön a Karcsipap betegeit és pénteken a Czikópap betegeit látogatjuk meg.
 • Felkészítőt tartunk szülők és keresztszülők számára a Szent Miklós plébánián febr. 4.-5.-én este 18,30 órától.
 • Jegyeskurzus indul febr. 6-án, szombaton este 19 órától a Szent Miklós plébánián.
 • Elsőáldozó gyermekek szüleinek felkészítője lesz a következő program szerint:
  • febr. 8-án Fogarassy Mihály és Kós Károly iskolák számára
  • febr. 9-én Vaskertes iskola számára
 • Jövő héten különféle okok miatt rövidített irodai szolgálat lesz. Az iroda 13 órakor bezár, kivéve szerdán, amikor rendes program szerint működik. Megértésüket köszönjük!
 • Dr. Köllő Gábor felajánlotta segítségét. Hívható naponta 4 óra után. A telefonszám a hirdető táblán megtalálható.

KÖSZÖNET: - mindazoknak , akik mostanáig ingyen lakást biztosítottak a papjainknak, névszerint:

-         Bara Vilmos – a Gyilkostó útról

-         Pascan Éva – a Virág negyedből

-         Dr. Marc Gheorghe – a Virág negyedből

Hálásan köszönjük azoknak is, akik a költöztetésbe segítettek.

 

A Caritas Családsegítő Szolgálat programja:

- Február 1-én, hétfőn 16,30 órától Kismama klub

- Febr. 2-án, kedden 11,30 órától Szklerózis multiplex betegek önsegítő csoportja

- Febr. 3-án, szerdán 14 órától Baba-mama klub

- Febr. 4-én, csütörtökön 14 órától Idősek klubja, este 18 órától pedig Stresszoldó csoport

 

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

 • GYÖRGY BÉLA, szül. Lövétén, a néhai György László és Mihály Erzsébet róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni FOGARASI HAJNALKÁT, aki szül. Besztercén és lakik Gyergyószentmiklóson, a néhai Fogarasi József  róm. kat. és Guti Julianna református szülők leányát. Hirdetjük harmadszor.
 • FARKAS JÓZSEF, szül. Gyergyószárhegyen, a Farkas Péter és Oláh Jolán róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni MÁTÉ ENIKŐT, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Máté Balázs és Bartalis Krisztina róm. kat. szülők leányát. Hirdetjük másodszor.

 

Adományok:

A Szent István templom és plébánia építésére

Összesen: 940 lej

-  3 név nélkül adakozó – 240 lej

- Fülöp Pál – a Balcescu utcából – 100 lej

- Tódor Ferenc – a Virág negyedből – 100 lej

- Szárhegyi névtelen adakozó – 500 lej

 

Helyi hírek

„Egységben az erő” címszó alatt tartotta meg a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács a tisztújító küldöttgyűlését 2021. október 1-én Gyergyószentmiklóson a Művelődési Ház Karancsi Sándor teremében. A küldöttgyűlés résztvevői a GYTIT tagszervezetei voltak és a GYTIT által...
Read more...
Vajon milyen képességekkel kell rendelkeznem és mit kell tanulnom ahhoz, hogy boldog felnőtt legyen belőlem? Milyen munkát végeznek szüleim és hogy látom őket? Mit szeretnék elérni az életben? Mi az ami kikapcsol és az én erősségem?...
Read more...
Gyergyói Perpatvar %2021 %b %15
2021. november 22 – december 10. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén második alkalommal szervezte meg a Gyergyói Perpatvar című rendezvényt a gyergyói medencében, amely tulajdonképpen egy vita klub középiskolások számára. A rendezvény egy több...
Read more...
EgyFeszt Pillanatok %2022 %b %17
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács csapata idén egy Fotópályázattal szállt be az EgyFeszt szervezésébe. A projekt elsődleges célja az volt, hogy fiatal fotósok, függetlenül a technikai felszereltségüktől készítsenek, olyan pillanatképeket a fesztiválról, amelyekből tükröződik annak...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács (GYTIT) kinyitotta kapuit a fiatalok fele, hiszen augusztus 19-21 között egy olyan kommunikációs és csapatépítő hétvégét tartottak, ahol a fiatalok nem csak a kommunikáció fortélyairól tanulhattak, hanem akár a szervezet...
Read more...