Hirdetések

Hirdetések 2018. szeptember 23. - Évközi 25. vasárnap

· Jövő vasárnap a perselyezések a Szentírás terjesztésére fordítódnak.
· A BELSŐ IRÁNYTŰ hetedik évadának nyitóelőadása a megszokottól eltérően szept. 27-én, csütörtökön 19 órától lesz a plébánia nagytermében. Az előadás címe: Kötődés, az éltető erő. A budapesti székhelyű ERGO – Európai Regionális Szervezet a Külhoni Magyar Családok Éve Program keretében szeptember végén Székelyföld-szerte pódiumbeszélgetés-sorozatot szervez. Két magyarországi és két helyi előadó jár körül olyan kérdéseket, hogy fontos-e napjainkban kötődésről beszélni, milyen kötődésekre van szükségünk ahhoz, hogy egészséges személyiségekké váljunk és egészséges szemlélettel éljük-kezeljük az életünket, lazultak-e a családmegtartó kötelékek, és ha igen, miként lehetne azokat erősíteni, hogyan lehetne elérni azt, hogy a természetes kötődésigény gyökerekhez, anyanyelvhez, családhoz, hithez, nemzethez és más értékekhez belső iránytűként munkáljon bennünk.
· Templomunkban az örökös szentségimádási nap szept. 28-án, pénteken lesz. Kérjük az imacsoportokat és Rózsafüzér Társulatokat, hogy szentségimádási órák vezetésének sorrendjét jelöljék be a kifüggesztett űrlapon! Ez a nap ünnep az egyházközség számára. Élőnk a lehetőséggel, találkozzunk az Oltáriszentségben közöttünk lévő Jézussal!
· Jövő vasárnap, szept. 30-án Szentírás vasárnapja. Templomunkban maratoni Szentírásolvasás lesz 12 -18 óráig, amire jelentkezőket várunk. Iratkozni lehet a kifüggesztett űrlapon.
· Október hónapban Rózsafüzér ájtatosságot tartunk minden este 1730 órától. Arra kérjük a rózsafüzért társulat vezetőket, hogy a kifüggesztett űrlapon jegyezzék be az októberi ájtatosságok vezetésének sorrendjét.
· A város Szociális Osztálya, a Caritas Családsegítő Szolgálat és a Művelődési Központ szeretettel meghívja a szépkorúakat az Idősek Világnapja alkalmából szervezett rendezvényre. Az ünnepség október 1-jén, hétfőn 10 órakor szentmisével kezdődik a Szent Miklós római katolikus templomban,( ahol felvehető a betegek szentsége,) ezt követően a Korona termében folytatódik az ünnepség.

Helyi hírek

Évről-évre egyre többen pályáznak a Gyergyói-medencéből Hargita Megye Tanácsa kiírásaira. Az önkéntes tűzoltó alakulatok különféle fejlesztésekre, a civil szervezetek pedig kulturális, sport, családi, ifjúsági- és turisztikai programokra, valamint népviseletre is letehették igényléseiket a tavasz folyamán....
Read more...
A IV. Gyergyói Diákkonferencia elsődleges célcsoportja, azok a Gyergyó-medencei fiatalok, akik egyetemi éveik ideje alatt más városokban tartózkodnak, és munkájukat szívesen bemutatnák egy konferencián diáktársaik és egy szakmai bizottság előtt. A diákkonferenciák célja, hogy a...
Read more...
A Hargita Megye Tanácsa által kiírt népviselet pályázaton nyert a szárhegyi Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, melyben a Szorgos lábbelik elnevezésű projekten keresztül lehetőség nyílt 10 pár női magasszárú cipő és egy férfi csizma elkészíttetésére. A...
Read more...
Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...