Hirdetések

Hirdetések 2018. szeptember 23. - Évközi 25. vasárnap

· Jövő vasárnap a perselyezések a Szentírás terjesztésére fordítódnak.
· A BELSŐ IRÁNYTŰ hetedik évadának nyitóelőadása a megszokottól eltérően szept. 27-én, csütörtökön 19 órától lesz a plébánia nagytermében. Az előadás címe: Kötődés, az éltető erő. A budapesti székhelyű ERGO – Európai Regionális Szervezet a Külhoni Magyar Családok Éve Program keretében szeptember végén Székelyföld-szerte pódiumbeszélgetés-sorozatot szervez. Két magyarországi és két helyi előadó jár körül olyan kérdéseket, hogy fontos-e napjainkban kötődésről beszélni, milyen kötődésekre van szükségünk ahhoz, hogy egészséges személyiségekké váljunk és egészséges szemlélettel éljük-kezeljük az életünket, lazultak-e a családmegtartó kötelékek, és ha igen, miként lehetne azokat erősíteni, hogyan lehetne elérni azt, hogy a természetes kötődésigény gyökerekhez, anyanyelvhez, családhoz, hithez, nemzethez és más értékekhez belső iránytűként munkáljon bennünk.
· Templomunkban az örökös szentségimádási nap szept. 28-án, pénteken lesz. Kérjük az imacsoportokat és Rózsafüzér Társulatokat, hogy szentségimádási órák vezetésének sorrendjét jelöljék be a kifüggesztett űrlapon! Ez a nap ünnep az egyházközség számára. Élőnk a lehetőséggel, találkozzunk az Oltáriszentségben közöttünk lévő Jézussal!
· Jövő vasárnap, szept. 30-án Szentírás vasárnapja. Templomunkban maratoni Szentírásolvasás lesz 12 -18 óráig, amire jelentkezőket várunk. Iratkozni lehet a kifüggesztett űrlapon.
· Október hónapban Rózsafüzér ájtatosságot tartunk minden este 1730 órától. Arra kérjük a rózsafüzért társulat vezetőket, hogy a kifüggesztett űrlapon jegyezzék be az októberi ájtatosságok vezetésének sorrendjét.
· A város Szociális Osztálya, a Caritas Családsegítő Szolgálat és a Művelődési Központ szeretettel meghívja a szépkorúakat az Idősek Világnapja alkalmából szervezett rendezvényre. Az ünnepség október 1-jén, hétfőn 10 órakor szentmisével kezdődik a Szent Miklós római katolikus templomban,( ahol felvehető a betegek szentsége,) ezt követően a Korona termében folytatódik az ünnepség.

Helyi hírek

A Hargita Megye Tanácsa által kiírt népviselet pályázaton nyert a szárhegyi Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, melyben a Szorgos lábbelik elnevezésű projekten keresztül lehetőség nyílt 10 pár női magasszárú cipő és egy férfi csizma elkészíttetésére. A...
Read more...
Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...