Hirdetések

Hirdetések 2018. október 7. - Évközi 27. vasárnap

· Október hónapban Rózsafüzér ájtatosságot tartunk minden este 17.30 órától.
· Október 1-én elkezdődtek a plébániai hittanórák a kifüggesztett beosztások szerint.
     - Hétfő: 13.15 – 14.15 – A Fogarassy M. és a Vaskertes iskolába járó elsőáldozók
     - Kedd: 13.15 – 14.00 – I. - II. osztály
                14.00 – 15.00 – IV. – V. osztály
                16.00 – 17.00 – VI. – VII. – VIII. osztály
                19.00 – Ifjúsági óra – Várjuk az ifjakat!
     - Csütörtök: 13.15 – 14.15 – Kós Károly iskolába járó elsőáldozók
     - Szombaton: 10.00 – Ministránsfoglalkozás
                         11.00 – Kézműves foglalkozás
· Az Élő rózsafüzér-zarándoklatra ma délután kerül sor. A hét és fél kilométeres utat nem biztos, hogy mindenki végig tudja járni, ezért a különböző stációknál csatlakozni lehet a zarándokokhoz akár rövidebb időre, távra is. A zarándoklat útvonala az alábbiak szerint alakul:
     - 14 óra – indulás a Szent Miklós templomtól→Munkás szent József templom→Szent Erzsébet öregotthon→ Örmény templom→ Békény utcai csengettyű→Szent István Plébánia udvara
     - 17.40 – Szent István Plébánia udvarán a csíksomlyói Szűz Mária szobor másolatának megáldása
     - 18 óra – Szentmise a Szent István templomban
· Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz csütörtökön, okt. 11-én 19 órától a plébánia nagytermében.
· A Belső Iránytű következő előadása pénteken, okt. 12-én 19 órától lesz. Az előadó Dr. Gál Péter atya, a New Age keresztény szemmel című könyv írója. Az előadás címe: A megkülönböztetés adománya, avagy divatos kísértéseink: ezoterika, stb….veszélyeiről. Szeretettel várunk mindenkit!
· Szombaton, okt. 13-án lelkinapot tart Dr. Gál Péter atya a plébánián. Múltunk és jelenünk terheinek gyógyítása Jézus szeretetének megtapasztalásával témakörben. Ide is szeretettel várjuk az érdeklődőket!
· Idén és megszervezik az Egymillió csillag a szegényekért című szolidaritási akciót. A rendezvény keretében gyertyával világítanak meg egy - egy közteret, a helyszínen begyűlt adományokból pedig élelmiszercsomagokat vásárolnak a hátrányos helyzetű családok javára. Felkérünk mindenkit, hogy csatlakozzon az akcióhoz okt. 12-én, pénteken 18 órától Gyergyószentmiklóson, a Művelődési Központ előtt.

Helyi hírek

Évről-évre egyre többen pályáznak a Gyergyói-medencéből Hargita Megye Tanácsa kiírásaira. Az önkéntes tűzoltó alakulatok különféle fejlesztésekre, a civil szervezetek pedig kulturális, sport, családi, ifjúsági- és turisztikai programokra, valamint népviseletre is letehették igényléseiket a tavasz folyamán....
Read more...
A IV. Gyergyói Diákkonferencia elsődleges célcsoportja, azok a Gyergyó-medencei fiatalok, akik egyetemi éveik ideje alatt más városokban tartózkodnak, és munkájukat szívesen bemutatnák egy konferencián diáktársaik és egy szakmai bizottság előtt. A diákkonferenciák célja, hogy a...
Read more...
A Hargita Megye Tanácsa által kiírt népviselet pályázaton nyert a szárhegyi Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, melyben a Szorgos lábbelik elnevezésű projekten keresztül lehetőség nyílt 10 pár női magasszárú cipő és egy férfi csizma elkészíttetésére. A...
Read more...
Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...