Hirdetések

Hirdetések 2018. október 7. - Évközi 27. vasárnap

· Október hónapban Rózsafüzér ájtatosságot tartunk minden este 17.30 órától.
· Október 1-én elkezdődtek a plébániai hittanórák a kifüggesztett beosztások szerint.
     - Hétfő: 13.15 – 14.15 – A Fogarassy M. és a Vaskertes iskolába járó elsőáldozók
     - Kedd: 13.15 – 14.00 – I. - II. osztály
                14.00 – 15.00 – IV. – V. osztály
                16.00 – 17.00 – VI. – VII. – VIII. osztály
                19.00 – Ifjúsági óra – Várjuk az ifjakat!
     - Csütörtök: 13.15 – 14.15 – Kós Károly iskolába járó elsőáldozók
     - Szombaton: 10.00 – Ministránsfoglalkozás
                         11.00 – Kézműves foglalkozás
· Az Élő rózsafüzér-zarándoklatra ma délután kerül sor. A hét és fél kilométeres utat nem biztos, hogy mindenki végig tudja járni, ezért a különböző stációknál csatlakozni lehet a zarándokokhoz akár rövidebb időre, távra is. A zarándoklat útvonala az alábbiak szerint alakul:
     - 14 óra – indulás a Szent Miklós templomtól→Munkás szent József templom→Szent Erzsébet öregotthon→ Örmény templom→ Békény utcai csengettyű→Szent István Plébánia udvara
     - 17.40 – Szent István Plébánia udvarán a csíksomlyói Szűz Mária szobor másolatának megáldása
     - 18 óra – Szentmise a Szent István templomban
· Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz csütörtökön, okt. 11-én 19 órától a plébánia nagytermében.
· A Belső Iránytű következő előadása pénteken, okt. 12-én 19 órától lesz. Az előadó Dr. Gál Péter atya, a New Age keresztény szemmel című könyv írója. Az előadás címe: A megkülönböztetés adománya, avagy divatos kísértéseink: ezoterika, stb….veszélyeiről. Szeretettel várunk mindenkit!
· Szombaton, okt. 13-án lelkinapot tart Dr. Gál Péter atya a plébánián. Múltunk és jelenünk terheinek gyógyítása Jézus szeretetének megtapasztalásával témakörben. Ide is szeretettel várjuk az érdeklődőket!
· Idén és megszervezik az Egymillió csillag a szegényekért című szolidaritási akciót. A rendezvény keretében gyertyával világítanak meg egy - egy közteret, a helyszínen begyűlt adományokból pedig élelmiszercsomagokat vásárolnak a hátrányos helyzetű családok javára. Felkérünk mindenkit, hogy csatlakozzon az akcióhoz okt. 12-én, pénteken 18 órától Gyergyószentmiklóson, a Művelődési Központ előtt.

Helyi hírek

A Hargita Megye Tanácsa által kiírt népviselet pályázaton nyert a szárhegyi Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, melyben a Szorgos lábbelik elnevezésű projekten keresztül lehetőség nyílt 10 pár női magasszárú cipő és egy férfi csizma elkészíttetésére. A...
Read more...
Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...