Hirdetések

Hirdetések 2018. október 21. - Évközi 29. vasárnap

· Október hónapban Rózsafüzér ájtatosságot tartunk minden este 17.30 órától.
· Szombaton: 10.00 – Ministránsfoglalkozás
                    11.00 – Kézműves foglalkozás
· Az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján, október 23-án, kedden megemlékezést tartanak 17 órától a főtéri pergolánál, majd közösen átvonulnak a Római Katolikus Temetőbe tiszteletüket leróni az ‘56-os emlékműnél. A Szent Miklós római katolikus templomban 18 órától kezdődő ünnepi szentmisét ugyancsak a hősök emlékének ajánlják.
· Szt. Simon és Judás Tádé apostolok ünnepén az alfalvi templom búcsúját okt. 28-án délben 12 órakor tartják.
· A Belső Iránytű következő előadása okt. 26-én, pénteken 19 órától lesz. Az előadás címe: Isten mosolyában megfürödni – Gondolatok a szépségről. Előadó: Sebestyén Péter plébános, egyházi író
· Jövő vasárnap elkezdődik a téli időszámítás. Templomunkban a szentmisék időpontja nem változik.

Helyi hírek

Évről-évre egyre többen pályáznak a Gyergyói-medencéből Hargita Megye Tanácsa kiírásaira. Az önkéntes tűzoltó alakulatok különféle fejlesztésekre, a civil szervezetek pedig kulturális, sport, családi, ifjúsági- és turisztikai programokra, valamint népviseletre is letehették igényléseiket a tavasz folyamán....
Read more...
Új ágyneműkkel, takarókkal és egy mosogatógéppel gazdagodott a Városi Bölcsőde a nyár folyamán, amelyek fontos szerepet tölt be intézményünk életében. Az az Een Helpende Hand Alapítvány és a Jan Post Egyesület pályázati kiírásán megnyert összegnek...
Read more...
Ismét kezdetét vette a Gyergyószentmiklósi Roma Tanulók házába a roma gyerekek délutáni foglalkoztatása. Előző évekhez híven ünnepi hangulatban nagy lelkesedéssel és reménnyel kezdtük a 2018-2019-es tanévet. Mivel ebben a tanévben jóval kevesebb anyagi támogatást kaptunk ezért...
Read more...
A IV. Gyergyói Diákkonferencia elsődleges célcsoportja, azok a Gyergyó-medencei fiatalok, akik egyetemi éveik ideje alatt más városokban tartózkodnak, és munkájukat szívesen bemutatnák egy konferencián diáktársaik és egy szakmai bizottság előtt. A diákkonferenciák célja, hogy a...
Read more...
A Hargita Megye Tanácsa által kiírt népviselet pályázaton nyert a szárhegyi Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, melyben a Szorgos lábbelik elnevezésű projekten keresztül lehetőség nyílt 10 pár női magasszárú cipő és egy férfi csizma elkészíttetésére. A...
Read more...
Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...