Hirdetések

Hirdetések 2018. október 21. - Évközi 29. vasárnap

· Október hónapban Rózsafüzér ájtatosságot tartunk minden este 17.30 órától.
· Szombaton: 10.00 – Ministránsfoglalkozás
                    11.00 – Kézműves foglalkozás
· Az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján, október 23-án, kedden megemlékezést tartanak 17 órától a főtéri pergolánál, majd közösen átvonulnak a Római Katolikus Temetőbe tiszteletüket leróni az ‘56-os emlékműnél. A Szent Miklós római katolikus templomban 18 órától kezdődő ünnepi szentmisét ugyancsak a hősök emlékének ajánlják.
· Szt. Simon és Judás Tádé apostolok ünnepén az alfalvi templom búcsúját okt. 28-án délben 12 órakor tartják.
· A Belső Iránytű következő előadása okt. 26-én, pénteken 19 órától lesz. Az előadás címe: Isten mosolyában megfürödni – Gondolatok a szépségről. Előadó: Sebestyén Péter plébános, egyházi író
· Jövő vasárnap elkezdődik a téli időszámítás. Templomunkban a szentmisék időpontja nem változik.

Helyi hírek

A Hargita Megye Tanácsa által kiírt népviselet pályázaton nyert a szárhegyi Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, melyben a Szorgos lábbelik elnevezésű projekten keresztül lehetőség nyílt 10 pár női magasszárú cipő és egy férfi csizma elkészíttetésére. A...
Read more...
Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...