Hirdetések

Hirdetések 2018. november 18. – Évközi 33. vasárnap

· Ma van a Szent Erzsébet gyűjtés a Caritas részére.
· A búcsús szentmise a Szent Erzsébet Öregotthonban holnap de. 11 órától lesz.
· Kedden, nov. 20-án, az esti szentmise után szentségimádást tartunk.
· Pedagógusok számára tartunk lelki napot pénteken, nov. 23-án 16 órától a plébánián. Szeretettel várjuk!
· A 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve, idén nov. 24-én, krisztus Király ünnepének előestéjén ismét világméretű szentségimádás lesz, amelybe a mi egyházközségünk is bekapcsolódik. egy éve harminc ezren imádkoztunk 18 országban, 840 helyszínen. Templomunkban is nov. 24-én, szombaton 17 órától lesz a szentségimádás, ahová mindenkit szeretettel várunk. Részletek olvashatók plébániánk facebook oldalán, ahol kérjük, aki teheti, regisztráljon.
· Az idén is lesz adventi vásár a Szent István templom előtti téren. Célja: Segítséget nyújtani azoknak, akik rászorulnak. Kérjük azokat, akik részt szeretnének venni, jelentkezzenek a plébánia irodáján, hogy asztalt tudjunk biztosítani. Külön kérésünk, hogy csak kézműves munkákat ajánljanak eladásra. A vásáron résztvevők bevételének bizonyos százalékát szívesen fogadjuk a kitűzött cél elérése érdekében. Köszönjük!
· Folytatódik a kézműves foglalkozás szombaton de. 11 órától a plébánián.
· A gyergyószentmiklósi önkormányzat idén ötödik alkalommal indítja útjára az Együtt Egymásért Szentmiklósiakért programot, november 23 és december 15-e között. Az előző évekhez hasonlóan tartós élelmiszert gyűjtünk szűkös körülmények között élő gyergyószentmiklósi sokgyermekes családoknak, egyedülálló időseknek, egyszülős családoknak, sérültet gondozó családoknak, hogy kissé könnyebbé tegyük számukra az ünnepi készülődést. Tekintettel arra, hogy idén advent 4. vasárnapja, december 23- a, szeretnénk egy héttel hamarabb elkezdeni a közösségi akciót, hogy karácsonyig minden család asztalára kerülhessen az adomány.
Az idei program fővédnöke: Mátyás István, református lelkipásztor
Mottója: Van, aki bőven ad, mégis gazdagabb lesz (Péld 11, 24)
Mindenkit szeretettel meghívunk pénteken, nov. 23-án 17 órai kezdettel a program megnyitójára a Sláger Centerben található gyűjtőponthoz.
Tartós élelmiszert adakozni hétköznapokon a BB Market, a Kordiál üzletekben és a szociális osztály székhelyén lehet, szombatonként pedig a Sláger Centerben.
· Az Arbor szövetség és plébániánk "Védjük, amíg van" előadás sorozat keretén belül szeretettel hív mindenkit Dr. Madarász Enikő „Szép öregkor - avagy méltósággal öregedni” című előadására nov. 21-én, szerdán este 19 órától.
· Katolikus falinaptár és forgatós naptár kapható. Ára: 3 illetve 10 lej.

Helyi hírek

Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...
Idén is álomfestők keze által színesedik a gyergyószentmiklósi sikátor fala. A Fessünk Álmokat program már negyedik kiadásához közeleg, célcsoportját pedig a gyergyószéki családosok alkotják. A rendezvény két hétvégét ölel fel: július 6-7 között a tervezésé,...
Read more...