Hirdetések

Hirdetések 2018. december 2. – Advent 1. vasárnapja

· Adventi vásár van.
· Holnaptól megkezdődnek a RÓRÁTÉ szentmisék hétfőtől péntekig reggel 6.00 órától. Ebben a templomban szombaton nincs roráté szentmise. A roráté szentmisék alkalmával gyónási lehetőség lesz egészen karácsonyig. Kiemeljük, hogy az első héten csütörtökön, majd szerdánként gyermekrorátét végzünk, ahová szeretettel várjuk a gyerekeket.
· A Szent Miklós egyházközség búcsúja, csütörtökön, dec. 6-án lesz. A búcsús szentmise de. 11.00 órától kezdődik és ünnepélyes körmenettel zárul. Ünnepi szónok: Fazakas Zoltán Márton, premontrei apát. Innen a keresztalja 10 órakor indul.
· Pénteken első péntek, meglátogatjuk a betegeket.
· Felkészítőt tartunk szülők és keresztszülők részére pénteken, dec. 7-én 18.30 órától a plébánián.
· Szombaton, dec. 8-án Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának ünnepe. Kötelező ünnep. Az ünnepi szentmise du. 18 órától lesz.
· Szintén szombaton, az esti szentmise előtt adventi gyertyagyújtás lesz itt a templomban, azaz ünnepélyesen meggyújtjuk a második adventi gyertyát.
· Folytatódik a kézműves foglalkozás szombaton de. 11 órától a plébánián.
· Bíztatjuk híveinket, hogy lehetőségük szerint támogassák az EGYÜTT, EGYMÁSÉRT, SZENTMIKLÓSIAKÉRT programot. Adományaikat fogadják a BB Marketben, a Kordiál üzletben és a Sláger Centerben.
· Szeretettek hívjuk a híveket az adventi vasárnapokon este 19:15-től a főtéri parkba adventi gyertyagyújtásra.
· Várjuk olyan gyergyói és környékbeli családok, anyukák jelentkezését a Szent Miklós plébánián, akik decemberben, januárban várják megszületni családjuk legújabb tagját és vállalnák, hogy bölcsőben altatják-ringatják a picit, majd mikor kinőtt belőle a gyermek, továbbadják az ingyenesen kapott vándorbölcsőt! A székelyföldön most bontakozó Vándorbölcső program részesei lennének! Az ünnepélyes bölcső-átadás advent 3. vasárnapján szentmise keretében fog történni. További részletek a Szent Miklós plébánia irodájában kaphatók.
· Akinek nem sikerült az egyházadót befizetni, kérjük tisztelettel, mielőbb tegye meg. Köszönjük mindazoknak, akik már megtették.
· Az 50. évadját ünneplő KALÁKA együttes karácsonyi koncertet tart templomunkban dec. 14-én, pénteken este 19 órától „Szabad-e bejönni ide Betlehemmel?" – címmel. Jegyek kaphatók a Figura Stúdió színház pénztárában hétköznapokon 15–18 óra között és előadás előtt, itt a templomban. A jegyek ára 15 lej. Részletek olvashatók a kifüggesztett plakáton.
· Naptárok kaphatóak a plébánián és a sekrestyében.

Helyi hírek

A Hargita Megye Tanácsa által kiírt népviselet pályázaton nyert a szárhegyi Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, melyben a Szorgos lábbelik elnevezésű projekten keresztül lehetőség nyílt 10 pár női magasszárú cipő és egy férfi csizma elkészíttetésére. A...
Read more...
Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...