Hirdetések

Hirdetések 2018. december 9. – Advent 2. vasárnapja

· Folytatódnak a RÓRÁTÉ szentmisék. Minden szerdán gyermekrorátét végzünk, ahová szeretettel várjuk a gyerekeket.
· Holnap, dec. 10-én de. 10 órától papi rekollekciós szentmise lesz a Szent Miklós templomban.
· Szerdán, dec. 12-én 19 órától lesz a Belső Iránytű következő előadása Vallásosság – egyházkép – vallásgyakorlás. Közösségünk feltérképezése címmel. Előadók: Fodor Rita szociális munkás és Dr. Dániel Botond szociológus.
· Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz csütörtökön, dec. 13-án 19 órától a plébánián.
· Az 50. évadját ünneplő KALÁKA együttes karácsonyi koncertet tart templomunkban dec. 14-én, pénteken este 19 órától „Szabad-e bejönni ide Betlehemmel? – címmel. Jegyek kaphatók a Figura Stúdió színház pénztárában hétköznapokon 15 – 18 óra között és előadás előtt, itt a templomban. A jegyek ára 15 lej. Részletek olvashatók a kifüggesztett plakáton.
· Szombaton, dec. 15-én nagytakarítás lesz a templomban. Minden segítséget szívesen fogadunk!
· Szombaton, az esti szentmise előtt adventi gyertyagyújtás lesz itt a templomban, azaz ünnepélyesen meggyújtjuk a harmadik adventi gyertyát.
· Folytatódik a kézműves foglalkozás szombaton de. 11 órától a plébánián.
· A 80. évesek kortárstalálkozója dec. 15-én 11 órától lesz a Szent Miklós templomban.
· Szeretettel várunk mindenkit a Vaskertes Általános Iskola művészeti osztályainak Karácsonyváró koncertjére vasárnap, dec. 16-án 16 órától itt a templomban.
· Szeretettek hívjuk a híveket az adventi vasárnapokon este 19:15-től a főtéri parkba adventi gyertyagyújtásra.
· Jövő vasárnap dec. 16-án Családos lelkinap lesz. Témája: hivatás és család. A program a Szent Miklós templomban a 12 órai ünnepi szentmisével kezdődik, amelyben megáldják a családokat, majd közös ünnepi ebédre hívják a Korona ebédlőjébe. Bővebb információ a plébánia irodáján valamint a szent Miklós plébánia facebook oldalán.
· A református nőszövetség jótékonysági estet szervez, amely egy adventi csendes baráti beszélgetés lesz egy szerény vacsorával egybekötve dec. 15-én a Szilágyi vendéglőben. A begyűlt összeget a református parókia felújítására ajánlják fel. A jótékonysági estre belépőkártyát 50 lejért lehet váltani, de aki nem jut el az estre adománykártyát válthat tetszőleges összegért, vagy adományát leadhatja a Szt. István plébánián is.
· A kijáratnál kapható a kispapok adventi kiadványa, az Adventi mozaik. Ára 4 lej.
· Naptár kapható a plébánián és a sekrestyében.

Helyi hírek

A Hargita Megye Tanácsa által kiírt népviselet pályázaton nyert a szárhegyi Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, melyben a Szorgos lábbelik elnevezésű projekten keresztül lehetőség nyílt 10 pár női magasszárú cipő és egy férfi csizma elkészíttetésére. A...
Read more...
Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...