Hirdetések - május 2

• Elkezdődtek a májusi ájtatosságok, minden hétköznap az esti szentmise előtt egy fél órával, tehát fél 6 órakor kezdődnek.
  • Taizéi imaóra lesz itt a Szent István templomban - a Haiti emberekért máj. 12-én, szerdán este 19 órai kezdettel.
  • Jövő héten elsőpéntek, meglátogatjuk a betegeket. Karcsipap a betegeit hétfőn fogja felkeresni.
  • Jövő vasárnap az esti szentmise után a Székelyudvarhely melletti hodgyai református dalárda énekel.
  • Templomunkban az elsőáldozás május 16-án, a 11 órás szentmise keretében lesz. A bérmálás pedig május 23-án du. 16 órakor kezdődik.
  • Templomunk búcsúünnepe május 29-én de. 11 órakor lesz.
  • Az idéntől a mi egyházközségünk is külön keresztaljjal (külön busszal) megy a Csíksomlyói búcsúra. Az érdeklődők feliratkozhatnak a Szent István plébánia irodájában.
  • Kínálkodási lehetőséget biztosítunk az új plébánia alsó nagytermében. Igényelni lehet a plébánia irodájában vagy a sekrestyésnél 10 lej ellenében.
  • Felhívjuk a hívek figyelmét, hogy temetések alkalmával ne várjanak személyes búcsúztatót a papság részéről, de világiak búcsúztathatnak.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• GÁL ANDRÁS, szül. Tekerőpatakon, az Gál Emil és Borka Erzsébet róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni KOVÁCS ENIKŐT, aki szül. Kézdivásárhelyen és lakik Gyergyószentmiklóson, a Kovács Csaba és Kovács Hajnalka róm. kat. szülők leányát. Hirdetjük először.

A Szent István templom és plébánia építésére

Összesen: 1300 lej és 400 Euro

-         2 név nélkül adakozó – 1000 lej

-         Elhunyt Sólyom Imre családja – a Tatár utcából – 300 lej