Hirdetések

Hirdetések - nov 22

• A bérmálkozók számára hirdetjük, hogy kedden 15,30 órákor munkaruhába várjuk a Caritas Családsegítő Központba közmunkára. Közmunka után a bérmálási felkészítő témája: Hivatás: Isten akarata és az ember vágya

• A városi ifjúsági megbízottak találkozója lesz a Caritas Cs. K.-ban kedden este 19 órától.

• Bérmálkozási felkészítőt tartanak felnőttek számára a Szent Miklós plébánián szerdán és csütörtökön este 19 órától.

• Az idén is megrendezi a Szent Miklós plébánia a hagyományos adventi vásárt, amelyre csak kézzel készített dolgokat fogadnak el.

• Adventi gyertyagyújtás lesz jövő szombaton, nov. 28-án a 18 órás szentmise előtt.

 

Caritas Családsegítő Szolgálat hirdetése:

• Hétfő de. 10 órától Idősek klubja.

• Hétfőn, este 7 órától Daganatos betegek önsegítő csoportja.

 

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• CSORTÁN FERENC - CSABA, szül. Gyergyóremetén, a Csortán Sándor és György Anna róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni KERCSÓ ERIKÁT, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Kercsó András és Lőrincz Mária - Magdolna róm. kat. szülők leányát. – hirdetjük harmadszor.

 

Adományok:

A Szent István templom és plébánia építésére

Összesen: 540 lej

- 5 név nélkül adakozó – 240 lej

- Imre Gyuláné – 150 lej

- Csibi Ferenc – a Bucsin negyedből – 50 lej

- Csáki László – a Mező utcából - 100 lej

Helyi hírek

A mai világban sajnos háttérbe vannak szorulva az emberi kapcsolatok, pontosabban a kapcsolataink nagy része az online térben valósul meg, különböző játékokon, applikációkon és közmédiai platformokon keresztül. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács úgy döntött, hogy...
Read more...
Az év vége mindig a nagy találkozásokról szól. 2022 decemberének végéhez közeledve a Gyergyó-medencei diáktanácsok elnökeivel és alelnökeivel találkoztunk. Átbeszéltük az idei év megvalósításait és a jövő évi terveinket. Fontosnak tartjuk, hogy ők is tudják:...
Read more...
Ifjúsági börze %2022 %b %27
Idén a GYTIT hagyományossá vált Ifjúsági börzéjét rövidített programmal tudták megszervezni, viszont ez a színvonalasságában és a hasznosságában nem gyengítette a rendezvényt.   Év végén találkoztak a Gyergyói-medencében tevékenykedő ifjúsági szervezetek, diáktanácsok képviselőivel. A program kora délután...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. Azóta a könyvtár állománya...
Read more...
Napjainkban egyre több ember törekszik a környezettudatosabb életmódra. Egyre inkább bőrünkön érezzük az ökológiai válság hatásait, leginkább klímánk megváltozása és az egyre gyakoribbá váló extrém időjárási jelenségek jelzik a növekvő problémát. Próbálunk tenni az ökológiai...
Read more...
Megtalált Színek címmel, a témaköröket kibővítve 2020-2021-ben a Csoóri Sándor Alap támogatásával zajlottak a képzések. A szövés, nemezelés mellett a szappankészítés, mézeskalács díszítés és tojásfestés is szerepelt megvalósításaink között. Emellett műhelymunkák, szakmai találkozók is helyet...
Read more...