Hirdetések

Hirdetések - nov 29

 • Elkezdődött az Adventi idő. Templomunkban Rorate szentmiséket tartunk minden nap – szombat kivételével – reggel 6 órakor.
 • Felhívjuk a kedves hívek figyelmét, hogy dec. 1-2-án nem lesz irodaszolgálat.
 • Hiszek a romokon című rockoratóriumi előadás lesz az alfalvi kultúrotthonba dec. 2-án, szerdán este 7 órától, ahová szeretettel várnak minden érdeklődőt.
 • Ifjúsági óra lesz csütörtökön, dec.3-án a Caritas Központban Az álom Isten elfelejtett nyelve címmel.
 • Keresztelési felkészítőt tartunk dec. 3-4-én, este 18,30 órától a Szent Miklós plébánián.
 • Jövő héten elsőpéntek, meglátogatjuk a betegeket.
 • Adventi gyertyagyújtás lesz jövő szombaton, dec. 5-én a 18 órás szentmise előtt.
 • December 5-én a Csíksomlyói kegytemplomban este 6 órától szentmise, utána Mária köszöntő, rózsafüzér és gyertyás körmenet lesz. (a Mária rádió közvetíti)
 • A Szent Miklós egyházközség búcsúja ebben az évben december 5-én szombaton lesz megtartva. Ez azért történt, mert az elnökválasztás miatt vasárnap körmenetet nem engedélyeznek.
  A program a következőképpen alakul:
  • 10-órától keresztalják fogadása
  • 11-órától kezdődik az ünnepi szentmise. Meghívott vendégünk Oláh Dénes marosvásárhelyi főesperes plébános.
  • A szokásos körmenet a Fogarassy püspök szobránál ünnepélyes áldással zárul.
  • este 6-órától ünnepi szentmise az ifjúság és gyerekek számára. A szentmise után Mikulás megajándékozza a gyerekeket.

KÖSZÖNET:

 • A Szent István Plébánia vezetői hálásan köszönjük az egyháztanácsosok választásán való aktív részvételt. Szeretnénk tudatni, hogy egyelőre ezek a nevek csak a megszavazott jelöltek nevei. Ezután következik részünkről a megfontolás, a megszavazottak részéről az elfogadás, gyulafehérvári Érsekségünk jóváhagyása illetve az eskü letétele. Mindezek után lehet tudni biztosra, hogy kik lesznek egyházközségünk tanácsosai.
 • Az utóbbi időben többen is rendezték többéves elmaradt egyházi hozzájárulásukat, nagyban segítve minket a munkálatok kifizetésében. Isten fizesse jóságukat.
 • A napokban érkezett a bankszámlánkra a 2008-as fizetések utáni évi jövedelmi adó 2%-a, amelyet a hívek a plébániánk számára ajánlottak fel. Az eddig bejött összeg: 10500 RON. Isten fizesse jóságukat.
 • Köszönet a Békény és a Kossuth utcai férfiaknak, akik önkéntes munkával felújították a Békény utcai haranglábat. Bíró János és Varga Csaba gépi munkával, Csíki Áron, Csata Károly, Pál József, Hobaj József, Kari József, Portik Vilmos, Kastal József, Bartos Imre, Bartos Csongor, Ambrus Imre kézi munkával segítettek.
 • Köszönet Vadász Szatmári Istvánnak, hogy megengedte, hogy a plébániánk gyerekei a Tanulók Házában készülhessenek az adventi vásárra. Az adventi vásárra való felkészülésben a gyerekeket segítették: Dániel Margit, Köllő Emma, Fiegel Kinga, Verestóy Erika, Portik Órás Ildikó. Köszönet nekik.
Adományok:

A Szent István templom és plébánia építésére

Összesen: 585 lej

- 6 név nélkül adakozó – 455 lej

- Zerkula Antal – az Alsó malom utcából – 80 lej

- Zsigmond Ferenc – a Virág n. 25 tömbházból – 50 lej

Helyi hírek

A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács új csapata fontosnak tartotta, hogy a térségben tevékenykedő fiatalok online is jól kommunikáljanak, ezért szervezte meg 2021. október 1-3 között az Online Kommunikációs Képzést. A program elsősorban a GYTIT csapatának, valamint...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács csapata fontosnak tartotta, hogy már rögtön a tisztújító küldöttgyűlés után elkezdje a munkát ezért 2021. október 1-3 között tartott egy csapatösszerázót a GYTIT csapatának és tagszervezeteinek. Nem titkolt célja volt...
Read more...
„Egységben az erő” címszó alatt tartotta meg a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács a tisztújító küldöttgyűlését 2021. október 1-én Gyergyószentmiklóson a Művelődési Ház Karancsi Sándor teremében. A küldöttgyűlés résztvevői a GYTIT tagszervezetei voltak és a GYTIT által...
Read more...
Vajon milyen képességekkel kell rendelkeznem és mit kell tanulnom ahhoz, hogy boldog felnőtt legyen belőlem? Milyen munkát végeznek szüleim és hogy látom őket? Mit szeretnék elérni az életben? Mi az ami kikapcsol és az én erősségem?...
Read more...
Gyergyói Perpatvar %2021 %b %15
2021. november 22 – december 10. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén második alkalommal szervezte meg a Gyergyói Perpatvar című rendezvényt a gyergyói medencében, amely tulajdonképpen egy vita klub középiskolások számára. A rendezvény egy több...
Read more...