Hírek

Megkondultak a Szent István templom harangjai​

DSCI6870A Gyergyószentmiklósi Szent István-templom vasárnapról vasárnapra, ünnepről ünnepre megtelik imádkozó emberekkel. A hívőket ezentúl nemcsak a belső hang, a lelkiismeretük szava, hanem a vasárnap felszentelt harangok is templomba szólítják.

"A harangok szorosan Isten népének életéhez kapcsolódnak"- mondta Keresztes Zoltán, a Szent István-templom plébánosa a vasárnapi ünnepi szentmisét megelőző harangszentelésen. A város alszegi részében ezentúl három harang kondul, a Szent István király egyházközség híveinek eseményeit is jelezve.

Mezei János polgármester a harangok, a déli harangszó történelmi üzenetéről szólt. "Nincs még egy nép a Földön, amely közel hatszáz éven át büszkeséggel őrizheti diadalát, emlékeztetve a nagyvilágot egy olyan tekintélyes túlerővel szembeni győzelemre, mint mi magyarok az 1456-os nándorfehérvári győzelemre. Amikor a Nap a látóhatár legmagasabb pontjára hág, a délnek nevezett napszakban a világ valamire való harangja ennek emlékére kondul bár egyet, a hajdani magyar győzelem előtt tisztelegve. A magyarok győzelmét ellenségeik felett éppen akkor jelzik a harangok, amikor a Napnak a legnagyobb az ereje és a sötétségnek a legkisebb a hatalma" - mondta a polgármester. Hozzáfűzte: "A ma felszentelésre kerülő harang és torony a templom névadója nevében minket a Szent István-i élni akarás, a megmaradási kényszer és a tudatos jövőépítés hármasságára figyelmeztet".

DSCI6886"Merem remélni, hogy az érces kongású harangszó képes lesz visszahívni a hitet önmagunk erejébe, a bátorságot szent céljainkért való küzdelmünkbe és a bölcsességet a hamis próféták felismerésébe" - hangsúlyozta a polgármester kívánva, hogy a harang hangja ébressze fel a még alvó vagy éppen szunnyadó lelkeket, és buzdítsa őket a székelység feladatának beteljesítésére.

„Hangja van a Szent István-templomnak" - mondta Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke, és örömét fejezte ki, hogy a város alszegi részében, a Bucsin lakónegyedben megkondultak a harangok, történelmi jelentőségűnek vélve a harangszentelést, mely jelzi: hűek vagyunk a múlthoz és a jövőbe is mutatunk.
Bíró Ágota Ferenczi Attila Harangok hangja című versét szavalta e, ezt követően került sor a harangok felszentelésére. Tamás József püspök és Portik Hegyi Kelemen fősperes-plébános mondott áldást. A Gyergyószentmiklósi Ipartestület Férfikara énekelt, majd a harangok ünnepélyes megkondítására Tamás József püspököt, Mezei János polgármestert és Barti Tihamért, a megyei tanács alelnökét kérték fel.

​Baricz Tamás Imola​

Helyi hírek

A Torzsások Szárhegyi Kulturális és Turisztikai Egyesülete múlt héten (2020.november 5-én) szervezte meg a Hargita Megye Tanácsánál elnyert összegből megvalósított férfi székelyruhák hivatalos átadását. A projekt keretén belül 5 egyesületi tag számára sikeresen varrattunk ingeket...
Read more...
A projekt elsődleges célcsoportja az egyesület tagjainak a technikai felszerelésének a nemzetközi szintre való emelése. Felszerelés vásárlásban elsőbbséget élveznek az idén leigazolt 2 versenyzőink, hiszen ők fogják nemzetközi versenyeken megmérettetni magukat. Ennek érdekében befektetésekre lesz...
Read more...
Első alkalommal szervezte meg a Sie-Sie Stúdió Egyesület a Pénzügyi Tudatosság képzést középiskolások számára. Az alkalomra 2020. december 21.-én került sor a Zoom platformon. Az online találkozó családias hangulatban telt, a fiatalok érdeklődőek voltak a...
Read more...
Idén már harmadik alkalommal került sor a román érettségi felkészítőre, amely a 2021-ben vizsgázó diákokat készítette elő a nagy megmérettetésre. A már bevált recept szerint november 28-án és december 12-én dr. Szabó Zsolt egyedileg kifejlesztett...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén első alkalommal szervezte meg „Együtt jobb” címmel Fotópályázatát. Ez a program arra akarta felhívni a figyelmet, ebben a koronavírus által teljesen felborult világban, hogy az emberi kapcsolatok milyen fontosok...
Read more...
Habár a világjárvány sokmindenben keresztülhúzta terveinket az idénre, visszanézve az idei évre sokmindent tudhatunk ennek ellenére magunk mögött. A nyár folyamán egy közösen eltöltött hétvége a Kreakids Stúdió diákjaival felejthetetlen élményt nyújtott számunkra. A workshop...
Read more...