Hírek

Lelkigyakorlatok-lelkinapok a Csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban (2010 február-július)

• Feleségek hétvégéje

Mottó:"Szeretetben szolgáljatok egymásnak!"(Gal 5, 13)

Kiket várunk: olyan feleségeket és édesanyákat, akik szeretnének megerősödni vállalt hivatásukban

Időpont:2010 február 5 (péntek)18h- február 7 (vasárnap) 13h

Jelentkezni lehet:

Jelentkezési határidő: január 24

• Egy hétvége élettémákról dalszövegek és megzenésített versek alapján

“A zene az kell, hogy ne vesszünk el, hogy mégse adjuk fel”

(Valahol Európában)

Időpont: február 12. pénteken 18.00 órától – 14. vasárnap reggelig

Helyszín: Csíkszentdomokos - Szt. Margit lelkigyakorlatos ház

A programot vezetik: Bara Irén sa és Bereczki Silvia sa

Jelentkezési határidő: február 5-éig

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. vagy Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefon (Bara Irén): 072-4012984 vagy 0268 -321 253

• Bibliodráma hétvége

"Ki vagy te?" (Jn 1,20)

Jánost a fenti kérdéssel faggatják a papok és leviták a pusztában, aki azzal válaszol nekik, hogy ki/ NEM/ ő. Bibliai alakok szerepébe bújva kísérletezünk azzal, hogy valójában kik is vagyunk, mi a küldetésünk, ki áll hozzánk legközelebb a Bibliából, kik segíthetnek nekünk példájukkal, támogatásukkal jelenlegi élethelyzetünkben. A Szentírás szövegeiben kikristályosodott élettapasztalatok, életélmények bátorítással, életvezetési mintával szolgálhatnak számunkra, hogy azokat a csoport erőterében megélve, kipróbálva tovább vihessük a hétköznapi életünkbe.

Időpont: 2010 február 19., (péntek) 18h – február 21., (vasárnap) 13h

Vezeti: Varga Péter Pius

Jelentkezési határidő: 2010 február 14

Korhatár: 20-50 év

Jelentkezés: Szent Margit lelkigyakorlatos ház

Templom utca 1650; 537275 – Csíkszentdomokos

Tel: 0266-336.209

Mobil: 0743 753 494

• Megszelidül a gyász okozta bánat

Lelkinap azok számára, akiket nemrégiben vagy akár korábban ért veszteség, és szívükben gyászolnak. Várjuk közösségbe a gyászóló testvéreket, az elhunytak hozzátartozóit akkor is, ha nem találkozott sohasem Isten szeretetével; akkor is, ha a gyász fájdalma eltávolította tőle; akkor is, ha szeretne megismerkedni olyan emberekkel, akik az élet nehézségei közt megfogják egymás kezét.

Időpont: április 16., péntek 18.00h – 18., vasárnap 13.00h

Kísérő: Tegzes Katalin, segítőnővér

Jelentkezési határidő: április 8

Jelentkezés: Szent Margit lelkigyakorlatos ház

Templom utca 1650; 537275 – Csíkszentdomokos

Tel: 0266-336.209

Mobil: 0743-753.494 (Darvas Piroska sa)

• Személyesen kísért nyolcnapos szentignáci lelkigyakorlat

Csendes lelkigyakorlat mindazok számára, akik az Istennel való személyes kapcsolatukat szeretnék elmélyíteni, és így életüket rendezni.

Elemei: egy hét teljes csendben, egyéni és közös elmélkedések, naponta személyes beszélgetés a kísérővel és szentmise; lehetőség a kiengesztelődés szentségére.

Időpont: július 26., hétfő 18h – augusztus 3., kedd 13h

Kísérő: Bara László, plébános; Darvas Piroska, segítőnővér