Ifjúsági programok

Ifjúsági filmklub: Csodás álmok jönnek

Az IFJÚSÁGI FILMKLUB keretében 2009. december 10., 18 óra
Helyszín: Caritas Családsegítő Központ

CSODÁS ÁLMOK JÖNNEK
(What Dreams May Come, 1998)
(Robin Williams, Cuba Gooding Jr)

76486_1Chris Nielsen szerelme határtalan felesége iránt. Annievel azóta társak, amióta meglátták egymást. Egy baleset vétlen áldozataként Chris túllép a földi világon. A mennyország, amelynek immár örökös lakója lett, elszomorítja és meg- hökkenti. Túlvilági vezetője segítségével ráébred, ahová jutott a saját menny- országa, saját fantáziája kivetülése. Amit lát, Annie egyik festménye, éppen az, amelyiket a legjobban szeretett. Chris boldog, csodálatosnak tartja ezt a festett világot, hiszen tele van azokkal az emlékekkel, romantikus álmokkal, amelyek Anniehez fűzték. Ám hamarosan a paradicsomi környezetben sem érzi jól magát imádott felesége nélkül. Annie sem tud szerelme nélkül élni, öngyilkos lesz. Chris megtudja, hogy Annie meghalt, de azt is tudja, hogy nem találkoz- hatnak, mert az öngyilkosok a pokolra kerülnek. Kalandos odisszeába kezd mennyen és poklon át, hogy kiszabadítsa feleségét az alvilágból.

Amerikai filmdráma

Idő: 113 perc
Stílus: romantikus, fantasy

rendező: Vincent Ward
író: Richard Matheson
forgatókönyvíró: Ronald Bass
zeneszerző: Michael KamenAlfred Shnitke
operatőr: Mark HrymaEduardo Serra
vágó: Maysie HoyDavid Brenner
vizuális effektek: Joel HynekNicholas BrooksStuart RobertsonKevin Scott Mack

szereplő(k):
Robin Williams (Chris Nielsen)
Cuba Gooding Jr. (Albert)
Annabella Sciorra (Annie Nielsen)
Max von Sydow
Rosalind Chao (Leona)
Jessica Brooks Grant (Marie Nielsen)
Josh Paddock (Ian Nielsen)