Ifjúsági programok

Gyergyó Kerületi Ifjúsági Találkozó

Március 26-án a Gyergyószentmiklósi Szent István Plébánián került sor számos résztvevővel az idei első Gyergyó Kerületi Ifjúsági Találkozóra. 85-en voltunk összesen, 5 pap részvételével. A medence majdnem minden településéről érkeztek fiatalok. Képviselve volt: Alfalu, Borzont, Csomafalva, Ditró, Gyergyószentmiklós, Hévíz, Kilyénfalva, Marosfő,Orotva, Remete és Szárhegy.

ifi_017

Fülöp Laci tisztinek, Kercsó Emiliának és Sajgó Szabolcsnak, valamint a többi szervezőnek köszönhetően a napot vidáman és felszabadultan tölthettük el. Színes program várt ránk. Részt vettünk kiscsoportos beszélgetéseken, játékos ismerkedésben, különféle énekeket tanultunk, és meghallgattuk Laci tiszti tanulságos elmélkedését a tékozló fiúról és testvéréről. Élményekben gazdag nap volt, melynek befejezéseként félórás lelkiismeretvizsgálat után szentmisén vettünk részt, amelyet György Balázs atya celebrált.

Szeretnék köszönetet mondani a Szent István plébánia ifi csoprtjának lelkes munkájáért, valamint ft. Bartos Károly plébánosnak, hogy rendelkezésünkre adta a plébániát. Visszajelzések alapján a fiatalok nagyon jól érezték magukat, új barátságok születtek, és már alig várjuk a következő találkozót, amelyre április 2-án, szombaton kerül sor Gyergyóremetén.

Király Zsuzsi