Hírdetések - április 17

• Folytatódik a Szent Antal kilenced, kedden az esti szentmise keretében.
  • Nagykedden meglátogatjuk azokat a betegeket, akik a húsvéti szentgyónásukat és szentáldozásukat el szeretnék végezni. Kérjük a hozzátartozókat, hogy az igényeket jelentsék a plébánia irodájában.
  • A hagyományos keresztút a Szent Anna kápolnához az idén is meg lesz tartva. A gyülekezés az örmény templomban nagyszerdán, ápr. 20-án du. 17 órakor lesz az örmény templomban, majd áldás után indul a keresztút György Balázs szárhegyi plébános vezetésével.
A Szent Három nap programja:
  • NAGYCSÜTÖRTÖK:
- 18.00 – az utolsó vacsora emlékmiséje a lábmosás szertartásával, utána oltárfosztás és szentségimádás
  • NAGYPÉNTEK:

-12.00 – nagypénteki keresztút a szent Miklós templomtól a temetőbe

- 17.00 – csonkamisének nevezett nagypénteki szertartás, amelyben az Úr Jézus szenvedésére és kereszthalálára emlékezünk, utána szentségimádás

• NAGYSZOMBAT:

- 10.00 – Szentségimádás a kifüggesztett program szerint.

- 21.00 – vigília szentmise a vízszentelés szertartásával, utána feltámadási körmenet. Kérjük a híveket, hozzanak magukkal gyertyát!

• Nagyszombaton reggel a 9 órás lamentáció után lesz a vízszentelés a Szent Miklós templomban.
  • HÚSVÉTVASÁRNAP:
- 7.00 – Ünnepi szentmise keretében eledelszentelés. 9 órakor nem lesz szentmise, csak 11 órakor és este 18 órakor.
  • A határkerülés reggel 8 órakor indul a Szent Miklós templom előtti térről.
  • HÚSVÉTHÉTFŐ: - két szentmise lesz 11 és 18 órakor
  • Húsvét közeledtével a kedves hívektől adományokat fogadunk el a Szentsír díszítésére.
  • Felhívjuk a hívek figyelmét, hogy a búzaszentelés nem a naptárba előírt húsvét másodnapján lesz, hanem egy héttel később, május 1-én. Ezen a napon nem lesz 11 órakor szentmise a mi templomunkban, csak kint a tekerőpataki határban.
  • Aki zarándoklatra szeretne menni Lengyelországba, kérjük, jelentkezzen minél hamarabb, mert különben nem tudunk kedvezményes vonatjegyet szerezni Budapestig. (160 lej helyett 220 lej lesz.) Budapesttől pedig a zarándoklat 530 lejbe kerül.
  • ( hirdetitek-e????? Aki tud valamit arról, hogy hogyan törött össze a plébánia nyomtatója, kérjük, jelezze?)

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• •AMBRUS GYULA, szül. Gyergyószárhegyen, az Ambrus Gyula és Fodor Julianna róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni NAGY TÜNDÉT, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Nagy Imre és Koós Mária róm. kat. szülők leányát. Hirdetjük először.

A Szent István templom és plébánia építésére

Összesen: 480 lej

• 2 név nélkül adományozó jóvoltából – 130 lej
  • Elhunyt Vizoli József temetésén – a szomszédok – koszorú megváltás címén – 150 lej