Házasság

Jegyeskurzusok 2015-ben

osszehangolo

Jegyeskurzusok indulnak a 2015-ben házzasságra készülő párok számára. A jegyeskurzusokra mindkét gyergyószentmiklósi plébánia hívei jelentkezhetnek, a találkozások helyszíne a Szent Miklós Plébánia lesz. A jegyeskurzus 8-10 alkalomból álló beszélgetéssorozat és csoportfoglalkozás szakemberek és házaspárok bevonásával. A részvétel ingyenes, de kérjük a kitartó jelenlétet.

Az első csoport február 7 - március 28 között, a második április 18 - június 6 között, a harmadik szeptember 4 - október 24 között valósul meg.

Érdeklődni és jelentkezni lehet Hideg Csabánál (0745097321) és Hideg Júliánál (0740092038)

A házasok tízparancsolata

1. Légy nyitott és fejlődőképes!
    A házasság nem révbe érkezés, nem végcél – tudnod kell növekedni és elmélyülni a szeretetben házastársaddal.
  2. Fogadd el házastársad másságát!
    Ne ámítsd magad, hogy majd TE megváltoztatod házastársad egyik vagy másik tulajdonságát – ne akard őt saját hasonlatosságodra formálni. Ez még egy embernek sem sikerült!
  3. A MÁSIKAT akard boldoggá tenni, ne saját boldogságodat hajszold!
    „Senkinek sincs nagyobb szeretete annál, mint aki életét adja felebarátaiért.”
    „Szeretlek, mert vagy, mert ilyen vagy. Elfogadlak és vállallak minden pozitív és negatív tulajdonságoddal együtt egy egész életre.”
    Ajándékozd neki teljesen az igazi gazdagság minden forrását: a teljes figyelmedet (ő a legfontosabb ember az életedben!), az idődet.

Bővebben: A házasok tízparancsolata