Hirdetések - dec 20.

• Rorate szentmisék: hétfőn, kedden és szerdán lesznek.
  • A Gyergyói Nőkért Egyesület és a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács szervezésében idén is sor kerül a nyilvános karácsonyfadíszítésre a Szent István templom mellett 2009. december 22-én kedden 14 órakor. Várják a fiatalokat és a gyerekeket; hozzatok magatokkal természetes díszeket és édességet!
  • A betegek karácsonyi gyóntatása dec. 23-án, szerdán lesz. Kérjük jelentsék be azokat a nem elsőpéntekes betegeket, akik szentgyónást szeretnének végezni.
  • Karácsony vigíliáján este 21órától a gyerekek pásztorjátékot adnak elő, utána Éjféli Szentmisét végzünk.
  • Karácsony napján a szentmisék ünnepi sorrendben lesznek. Ezen a napon du. 16 órától „Karácsony est” cimmel zenés előadásra kerül sor.
  • Karácsony másodnapján: Dec. 26-án, szombaton, du. 4-órától, városunk kórusai, az idén is megajándékoznak a Hagyományos Jótékonysági koncerttel a Szent Miklós templomban.
    A Jótékonysági koncertből begyült adományokat a kórustagok a Szeretet konyha részére és a Szent István Plébánia építésére szeretnék fordítani.
  • Jövő vasárnap, Szent Család vasárnapján, dec. 27-én az esti szentmise után karácsonyi koncertet tart a Bel Canto kamarakórus
  • A perselyezés Szent Család vasárnapján családpasztorációs célokra lesz fordítva
  • Házszenteléseket a Szt. István Plébánián dec. 28-án, hétfőn megkezdjük. Két csoportban fogjuk folytatni.
  • Bíztatjuk a kedves híveket, hogy fogadják kellő áhítattal a Szentkeresztet. Imádkozzunk együtt és kérjük Isten áldását otthonainkra, munkahelyünkre, életünkre.Tegyünk meg mindent, hogy a házszentelésbe minél többen részesülhessünk. Azok, akik vállalják az étkezéssel való kiszolgálást, kérjük, hogy jelezzék. Előre is hálásan köszönjük.
  • A Mária Rádió fenntartására pénzadományokat fogadnak el a Rádiót működtetők.
  • A Szent István plébánia honlapján egy szívességi hálót hozunk létre, amely a kölcsönös segítést hívatott előmozdítani. Itt felajánlásokat lehet tenni, szükségleteket bejelenteni, ami ezáltal továbbítódik az érintettek felé.

A Caritas Családsegítő Szolgálat programja:

• Caritas Családsegítő Szolgálat hirdeti, hogy kedden d.u. 2 és 4 óra között kerül sor az Idősek megéneklésére Karácsony alkalmából.

A Szent István templom és plébánia építésére összesen: 2655 lej

• 5 név nélkül adakozó – 335 lej
  • Zsigmond Ferenc – a Virág negyedből – 100 lej
  • Lukács Árpád – a Kossuth utcából – 100 lej