Hirdetések

Hirdetések - dec 20.

 • Rorate szentmisék: hétfőn, kedden és szerdán lesznek.
 • A Gyergyói Nőkért Egyesület és a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács szervezésében idén is sor kerül a nyilvános karácsonyfadíszítésre a Szent István templom mellett 2009. december 22-én kedden 14 órakor. Várják a fiatalokat és a gyerekeket; hozzatok magatokkal természetes díszeket és édességet!
 • A betegek karácsonyi gyóntatása dec. 23-án, szerdán lesz. Kérjük jelentsék be azokat a nem elsőpéntekes betegeket, akik szentgyónást szeretnének végezni.
 • Karácsony vigíliáján este 21órától a gyerekek pásztorjátékot adnak elő, utána Éjféli Szentmisét végzünk.
 • Karácsony napján a szentmisék ünnepi sorrendben lesznek. Ezen a napon du. 16 órától „Karácsony est” cimmel zenés előadásra kerül sor.
 • Karácsony másodnapján: Dec. 26-án, szombaton, du. 4-órától, városunk kórusai, az idén is megajándékoznak a Hagyományos Jótékonysági koncerttel a Szent Miklós templomban.
  A Jótékonysági koncertből begyült adományokat a kórustagok a Szeretet konyha részére és a Szent István Plébánia építésére szeretnék fordítani.
 • Jövő vasárnap, Szent Család vasárnapján, dec. 27-én az esti szentmise után karácsonyi koncertet tart a Bel Canto kamarakórus
 • A perselyezés Szent Család vasárnapján családpasztorációs célokra lesz fordítva
 • Házszenteléseket a Szt. István Plébánián dec. 28-án, hétfőn megkezdjük. Két csoportban fogjuk folytatni.
 • Bíztatjuk a kedves híveket, hogy fogadják kellő áhítattal a Szentkeresztet. Imádkozzunk együtt és kérjük Isten áldását otthonainkra, munkahelyünkre, életünkre.Tegyünk meg mindent, hogy a házszentelésbe minél többen részesülhessünk. Azok, akik vállalják az étkezéssel való kiszolgálást, kérjük, hogy jelezzék. Előre is hálásan köszönjük.
 • A Mária Rádió fenntartására pénzadományokat fogadnak el a Rádiót működtetők.
 • A Szent István plébánia honlapján egy szívességi hálót hozunk létre, amely a kölcsönös segítést hívatott előmozdítani. Itt felajánlásokat lehet tenni, szükségleteket bejelenteni, ami ezáltal továbbítódik az érintettek felé.

A Caritas Családsegítő Szolgálat programja:

 • Caritas Családsegítő Szolgálat hirdeti, hogy kedden d.u. 2 és 4 óra között kerül sor az Idősek megéneklésére Karácsony alkalmából.

Adományok:

A Szent István templom és plébánia építésére összesen: 2655 lej

 • 5 név nélkül adakozó – 335 lej
 • Zsigmond Ferenc – a Virág negyedből – 100 lej
 • Lukács Árpád – a Kossuth utcából – 100 lej
 • a Virág negyed 41/A tömbház lakói szomszédjuk Ferencz Mátyás lelki üdvéért – 70 lej
 • Szilágyi Sándor és Nagy Sándor –a Fapicom cég tulajdonosai – 1 000 lej
 • Pongrácz József – a Virág negyedből – 50 lej
 • Kiss Vilmos – a Bucsin negyedből – 1000 lej

Helyi hírek

A mai világban sajnos háttérbe vannak szorulva az emberi kapcsolatok, pontosabban a kapcsolataink nagy része az online térben valósul meg, különböző játékokon, applikációkon és közmédiai platformokon keresztül. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács úgy döntött, hogy...
Read more...
Az év vége mindig a nagy találkozásokról szól. 2022 decemberének végéhez közeledve a Gyergyó-medencei diáktanácsok elnökeivel és alelnökeivel találkoztunk. Átbeszéltük az idei év megvalósításait és a jövő évi terveinket. Fontosnak tartjuk, hogy ők is tudják:...
Read more...
Ifjúsági börze %2022 %b %27
Idén a GYTIT hagyományossá vált Ifjúsági börzéjét rövidített programmal tudták megszervezni, viszont ez a színvonalasságában és a hasznosságában nem gyengítette a rendezvényt.   Év végén találkoztak a Gyergyói-medencében tevékenykedő ifjúsági szervezetek, diáktanácsok képviselőivel. A program kora délután...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. Azóta a könyvtár állománya...
Read more...
Napjainkban egyre több ember törekszik a környezettudatosabb életmódra. Egyre inkább bőrünkön érezzük az ökológiai válság hatásait, leginkább klímánk megváltozása és az egyre gyakoribbá váló extrém időjárási jelenségek jelzik a növekvő problémát. Próbálunk tenni az ökológiai...
Read more...
Megtalált Színek címmel, a témaköröket kibővítve 2020-2021-ben a Csoóri Sándor Alap támogatásával zajlottak a képzések. A szövés, nemezelés mellett a szappankészítés, mézeskalács díszítés és tojásfestés is szerepelt megvalósításaink között. Emellett műhelymunkák, szakmai találkozók is helyet...
Read more...