Hirdetések

Hirdetések - jan. 10

  • Jegyeskurzus indul febr. 6-án, szombaton a Szent Miklós plébánián. Kérjük azokat a fiatalokat, akik házasságot szándékoznak kötni a közeljövőben jelentkezzenek a kurzus elvégzésére.
  • Szeretettel fogadjuk olyan emberek segítségét, akik be tudnak segíteni pályázatok megírásában, pályázati iratcsomók összeállításában.

Köszönet: a kedves híveknek, hogy a házszentelések alkalmával szívesen fogadtak és hálásan köszönünk minden, ez alkalommal adott adományt.

A Caritas Családsegítő Szolgálat programja:
  • Jan. 11-én, hétfőn de. 10-órától – Idősek Klubja és este 7-ótától Daganatos betegek önsegítő csoportja
  • Jan. 13-án, szerda este 6 órától alkoholbetegek önsegítő csoportja. Megkérjük, bíztassák az ilyen betegséggel küszködő ismerőseiket, rokonaikat a résztvételre.
Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:
  • AMARIEI ILIE, szül. Konstancán, az Amariei Petre ortodox és Puskás Ildikó róm. kat. szülők fia házastársul akarja venni KOVÁCS SAROLTÁT, aki szül. Gyergyókilyénfalván, a Kovács Ferenc és Borsos Margit róm. kat. szülők leányát. Hirdetjük először.

Adományok:

A Szent István templom és plébánia építésére

Összesen: 350 lej és 100 Euro

-  3 név nélkül adakozó – 300  lej

- Györfy Magdolna – a Bucsin negyedből – 50 lej

- Bodó Péter atya szándékmisét vállalt, aminek az értékét a plébánia építésére adományozta – 100 Euro

Helyi hírek

„Egységben az erő” címszó alatt tartotta meg a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács a tisztújító küldöttgyűlését 2021. október 1-én Gyergyószentmiklóson a Művelődési Ház Karancsi Sándor teremében. A küldöttgyűlés résztvevői a GYTIT tagszervezetei voltak és a GYTIT által...
Read more...
Vajon milyen képességekkel kell rendelkeznem és mit kell tanulnom ahhoz, hogy boldog felnőtt legyen belőlem? Milyen munkát végeznek szüleim és hogy látom őket? Mit szeretnék elérni az életben? Mi az ami kikapcsol és az én erősségem?...
Read more...
Gyergyói Perpatvar %2021 %b %15
2021. november 22 – december 10. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén második alkalommal szervezte meg a Gyergyói Perpatvar című rendezvényt a gyergyói medencében, amely tulajdonképpen egy vita klub középiskolások számára. A rendezvény egy több...
Read more...
EgyFeszt Pillanatok %2022 %b %17
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács csapata idén egy Fotópályázattal szállt be az EgyFeszt szervezésébe. A projekt elsődleges célja az volt, hogy fiatal fotósok, függetlenül a technikai felszereltségüktől készítsenek, olyan pillanatképeket a fesztiválról, amelyekből tükröződik annak...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács (GYTIT) kinyitotta kapuit a fiatalok fele, hiszen augusztus 19-21 között egy olyan kommunikációs és csapatépítő hétvégét tartottak, ahol a fiatalok nem csak a kommunikáció fortélyairól tanulhattak, hanem akár a szervezet...
Read more...