Hirdetések

Hirdetések 2017. szeptember 24.

· Ma, szept. 24-én Szentírás vasárnapja. Templomunkban maratoni Szentírásolvasás lesz 12 -18 óráig. Szeretettel várjuk a híveket.
· Csütörtökön, szept. 28-án lesz egyházközségünkben az örökös szentségimádási nap. A szentségimádás a kifüggesztett beosztás szerint zajlik és 18 órakor ünnepi szentmisével zárul.
· Szept. 29-én, pénteken, Szt. Mihály ünnepe, a gyulafehérvári székesegyház búcsúja. Ezen a napon nincs irodai szolgálat.
· Október hónapban Rózsafüzér ájtatosságot tartunk minden este 17.30 órától. Arra kérjük a rózsafüzért társulat vezetőket, hogy a sekrestyében található űrlapokon jegyezzék be az októberi ájtatosságok vezetésének sorrendjét.
· Lelki délutánt tartunk pedagógusok számára október 6-án, pénteken a Szent István plébánián. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán!
· Október 2-án elkezdődnek a plébániai hittanórák a következő beosztások szerint, kivétel az elsőáldozók, akikkel szept. 25-én, hétfőn találkozunk először:
     - Hétfő: 13.15 – 14.15 - Elsőáldozók
     - Kedd: 13.15 – 14.00 – I. - II. osztály
                14.00 – 15.00 – IV. – V. osztály
                16.00 – 17.00 – VI. – VII. – VIII. osztály
                19.00 – Ifjúsági óra
     - Szerda: 16.00 – 17.30: Bérmálási felkészítő
· Októbertől templomunkban ifjúsági szentmise lesz minden vasárnap este 18 órától.
· Gyűjtést szervezünk a Napsugár az esőben Alapítvány részére. Adományaikat a kihelyezett dobozba tehetik. Köszönjük.
· Zarándoklat indul Medjugoreba okt. 24 -30 között. Jelentkezni, érdeklődni a plébánián okt. 7 ig. Az utazás ára 200 euro.

Helyi hírek

Ezzel a mottóval indította útjára a Sie-Sie Stúdió Egyesület az első Román pótérettségi felkészítőt 2019. Augusztus 5-9. között a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Dr. Szabó Zsolt román szakos tanár segédletével a résztvevő diákok napi 6 órát készültek...
Read more...
Ifjúságkutató műhelymunkára gyűltek össze a kolozsvári Szociológia és szociális munka kar első éves diákjai. A Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont által megszervezett program célja egy 2018-as, átfogó szociológiai kutatás eredményeinek feldolgozása volt. Augusztus 29-31. között ifjúságkutató...
Read more...
Az összesítés szerint 5 edzőtábor zajlott a Step Dance Sportklub berkein belül, július és augusztus között, megmozgatva 350 gyermeket, 150 óra edzéssel, 672 óra felelősséggel, millió nevetéssel, ezeregy játékkal és végtelen élménnyel. Az élet sorsszerűsége olyannyira...
Read more...
A Jan Post Egyesület és a Communitas Alapítvány támogatásával 2019 nyarán egy programsorozatot sikerült lebonyolítanunk, amelyre évek óta készültünk. Családi, tehát többgenerációs résztvevőkkel együtt a csodálatos természet adta lehetőségekkel ismerkedni volt lehetőségünk. Együtt élni és...
Read more...
Az idén hetedik alkalommal került megrendezésre a Hargita megyei ifjusági cukorbetegek tábora, melyben olyan családok voltak jelen, ahol a kiskorú gyermekeik érintettek a cukorbetegségben. Az ötnapos tábor során a gyerekek és felnőttek egyaránt különböző aktivitásokban...
Read more...
A Portéka Egyesület 2019. November 15.-én mutatta be a Hargita Megye Tanácsa pályázati kiírásán elnyert két és fél népviseletet. A projekt célja egy kísérlet volt, ahol hagyományos és főleg természetes módszerrel megfestett vászonból készített székelyruhák...
Read more...