Hirdetések

Hirdetések 2017. szeptember 24.

· Ma, szept. 24-én Szentírás vasárnapja. Templomunkban maratoni Szentírásolvasás lesz 12 -18 óráig. Szeretettel várjuk a híveket.
· Csütörtökön, szept. 28-án lesz egyházközségünkben az örökös szentségimádási nap. A szentségimádás a kifüggesztett beosztás szerint zajlik és 18 órakor ünnepi szentmisével zárul.
· Szept. 29-én, pénteken, Szt. Mihály ünnepe, a gyulafehérvári székesegyház búcsúja. Ezen a napon nincs irodai szolgálat.
· Október hónapban Rózsafüzér ájtatosságot tartunk minden este 17.30 órától. Arra kérjük a rózsafüzért társulat vezetőket, hogy a sekrestyében található űrlapokon jegyezzék be az októberi ájtatosságok vezetésének sorrendjét.
· Lelki délutánt tartunk pedagógusok számára október 6-án, pénteken a Szent István plébánián. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán!
· Október 2-án elkezdődnek a plébániai hittanórák a következő beosztások szerint, kivétel az elsőáldozók, akikkel szept. 25-én, hétfőn találkozunk először:
     - Hétfő: 13.15 – 14.15 - Elsőáldozók
     - Kedd: 13.15 – 14.00 – I. - II. osztály
                14.00 – 15.00 – IV. – V. osztály
                16.00 – 17.00 – VI. – VII. – VIII. osztály
                19.00 – Ifjúsági óra
     - Szerda: 16.00 – 17.30: Bérmálási felkészítő
· Októbertől templomunkban ifjúsági szentmise lesz minden vasárnap este 18 órától.
· Gyűjtést szervezünk a Napsugár az esőben Alapítvány részére. Adományaikat a kihelyezett dobozba tehetik. Köszönjük.
· Zarándoklat indul Medjugoreba okt. 24 -30 között. Jelentkezni, érdeklődni a plébánián okt. 7 ig. Az utazás ára 200 euro.

Helyi hírek

Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...
Idén is álomfestők keze által színesedik a gyergyószentmiklósi sikátor fala. A Fessünk Álmokat program már negyedik kiadásához közeleg, célcsoportját pedig a gyergyószéki családosok alkotják. A rendezvény két hétvégét ölel fel: július 6-7 között a tervezésé,...
Read more...