Hirdetések

Hirdetések 2018. augusztus 12. - Évközi 19. vasárnap

· Szerdán, aug. 15-én Szűz Mária Mennybevétele, Nagyboldogasszony ünnepe. Az ünnepi szentmise itt a templomban18 órától lesz. Ezen a napon nincs irodai szolgálat.
· Búcsús szentmisék lesznek:
   - Szárhegyen, aug. 15-én déli 12 órától
   - Borzonton aug. 19-én déli 12 órától
· Augusztus 20-án, hétfőn du. 17 órakor kezdődő szentmisén ünnepeljük templomunk felszentelésének 10. éves évfordulóját. Az ünnepi szentmisén Tamás József püspök úr újraszenteli az újrafestett templomot és beszenteli a keresztutat. Ugyanekkor lesz az új kenyér megáldása is.
· Augusztus 22-én, szerdán Szűz Mária Királynő ünnepén Kovács Péterben búcsús szentmise lesz du. 14 órától. Előtte, 13.00 órától keresztutat végzünk. A házszentelést Kovács Péterben és a környékbeli hétvégi házaknál augusztus 18-án, szombaton egész nap valamint a búcsú napján, 22-én végezzük.
· Az idei 1 Úton Nemzetközi Zarándoknap augusztus 25-én, szombaton az édesanyákért szerveződik.
Városunkból a zarándokok a következő program szerint indulnak:
- 12.30 - órakor indulnak a Szent József templomtól és hozzá csatlakoznak
- 12.45 - órától az Örmény templomtól
- 13.00 - órától a Szent Miklós templomtól
- 13.30 órakor a zarándokok csoportja megáll a Szent István templomnál, és ott is lehet csatlakozni. Együtt haladunk tovább a gyergyószárhegyi Ferences templomhoz, ahol 16 órai kezdettel Tamás József püspök celebrálja az ünnepi szentmisét. Szeretettel hívunk, és várunk erre a zarándoklatra, és buzdítunk mindenkit, hogy imádkozzon ezért a célért.
· Plébániánk meghívást kapott a szeptember 8-án tartandó kiskunmajsai Kisboldogasszony búcsúra. Az utazásra iratkozni lehet a plébánián augusztus 24-ig.

Helyi hírek

Évről-évre egyre többen pályáznak a Gyergyói-medencéből Hargita Megye Tanácsa kiírásaira. Az önkéntes tűzoltó alakulatok különféle fejlesztésekre, a civil szervezetek pedig kulturális, sport, családi, ifjúsági- és turisztikai programokra, valamint népviseletre is letehették igényléseiket a tavasz folyamán....
Read more...
Új ágyneműkkel, takarókkal és egy mosogatógéppel gazdagodott a Városi Bölcsőde a nyár folyamán, amelyek fontos szerepet tölt be intézményünk életében. Az az Een Helpende Hand Alapítvány és a Jan Post Egyesület pályázati kiírásán megnyert összegnek...
Read more...
Ismét kezdetét vette a Gyergyószentmiklósi Roma Tanulók házába a roma gyerekek délutáni foglalkoztatása. Előző évekhez híven ünnepi hangulatban nagy lelkesedéssel és reménnyel kezdtük a 2018-2019-es tanévet. Mivel ebben a tanévben jóval kevesebb anyagi támogatást kaptunk ezért...
Read more...
A IV. Gyergyói Diákkonferencia elsődleges célcsoportja, azok a Gyergyó-medencei fiatalok, akik egyetemi éveik ideje alatt más városokban tartózkodnak, és munkájukat szívesen bemutatnák egy konferencián diáktársaik és egy szakmai bizottság előtt. A diákkonferenciák célja, hogy a...
Read more...
A Hargita Megye Tanácsa által kiírt népviselet pályázaton nyert a szárhegyi Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, melyben a Szorgos lábbelik elnevezésű projekten keresztül lehetőség nyílt 10 pár női magasszárú cipő és egy férfi csizma elkészíttetésére. A...
Read more...
Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...