Hirdetések

Hirdetések 2018. augusztus 12. - Évközi 19. vasárnap

· Szerdán, aug. 15-én Szűz Mária Mennybevétele, Nagyboldogasszony ünnepe. Az ünnepi szentmise itt a templomban18 órától lesz. Ezen a napon nincs irodai szolgálat.
· Búcsús szentmisék lesznek:
   - Szárhegyen, aug. 15-én déli 12 órától
   - Borzonton aug. 19-én déli 12 órától
· Augusztus 20-án, hétfőn du. 17 órakor kezdődő szentmisén ünnepeljük templomunk felszentelésének 10. éves évfordulóját. Az ünnepi szentmisén Tamás József püspök úr újraszenteli az újrafestett templomot és beszenteli a keresztutat. Ugyanekkor lesz az új kenyér megáldása is.
· Augusztus 22-én, szerdán Szűz Mária Királynő ünnepén Kovács Péterben búcsús szentmise lesz du. 14 órától. Előtte, 13.00 órától keresztutat végzünk. A házszentelést Kovács Péterben és a környékbeli hétvégi házaknál augusztus 18-án, szombaton egész nap valamint a búcsú napján, 22-én végezzük.
· Az idei 1 Úton Nemzetközi Zarándoknap augusztus 25-én, szombaton az édesanyákért szerveződik.
Városunkból a zarándokok a következő program szerint indulnak:
- 12.30 - órakor indulnak a Szent József templomtól és hozzá csatlakoznak
- 12.45 - órától az Örmény templomtól
- 13.00 - órától a Szent Miklós templomtól
- 13.30 órakor a zarándokok csoportja megáll a Szent István templomnál, és ott is lehet csatlakozni. Együtt haladunk tovább a gyergyószárhegyi Ferences templomhoz, ahol 16 órai kezdettel Tamás József püspök celebrálja az ünnepi szentmisét. Szeretettel hívunk, és várunk erre a zarándoklatra, és buzdítunk mindenkit, hogy imádkozzon ezért a célért.
· Plébániánk meghívást kapott a szeptember 8-án tartandó kiskunmajsai Kisboldogasszony búcsúra. Az utazásra iratkozni lehet a plébánián augusztus 24-ig.

Helyi hírek

A Hargita Megye Tanácsa által kiírt népviselet pályázaton nyert a szárhegyi Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, melyben a Szorgos lábbelik elnevezésű projekten keresztül lehetőség nyílt 10 pár női magasszárú cipő és egy férfi csizma elkészíttetésére. A...
Read more...
Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...