Hirdetések

Hirdetések 2019. február 24. – Évközi 7. vasárnap

· Folytatódnak a hittanórák a beosztás szerint. Várjuk a fiatalokat is ifiórára kedden 19 órára.
· Pénteken, elsőpéntek, meglátogatjuk a betegeket. Ugyanakkor keresztelési felkészítőt tartunk este 18.30 órától a plébánián.
· A városi Önkormányzat és a Művelődési Központ szervezésében március 3-án megrendezendő farsangtemetés programja:
     11:30 Farsangtemetők felvonulása (indulás: a Szent Miklós-templom elől)
     12:00 Farsangtemető ceremónia, Népművészeti Alkotóház udvara
· Könyvbemutatóra hívjuk a kedves híveket holnap, febr. 25-én 19 órától a plébánia nagytermébe. Joyce Rupp, nemzetközileg elismert lelkiségi író, előadó és lelkigyakorlat-kísérő, amerikai szerzetesnő két könyvének magyar fordítását jelentette meg a Verbum kiadó. A szerző műveit a mélyen megélt lelkiség és a mindennapok gyakorlatiassága, a művészi ihlet és a sokrétű tudás, valamint a bölcs kísérő és a küzdő lelki társ vonásainak egyensúlya jellemzi. A kötetek bemutatóján közreműködik Bereczki Szilvia segítőnővér és Szőcs Csaba plébános.
· Az Arbor és a Szent István plébánia szeretettel hív mindenkit a "Védjük, meg amíg van" előadás sorozat keretében tartandó "Huzat és egyéb állatfajták" - Dr. Székely Zsolt fogászati előadására. Az előadás a plébánia nagytermében lesz febr. 28-án csütörtök 19 órától.
· A kedves hívek figyelmébe ajánljuk, hogy mindazon személyek, akik rendelkeznek jövedelmi adójuk 2 % -ával felajánlhatják az egyháznak is. A kitöltendő nyomtatványokat átvehetik a templom kijáratánál. Fontos tudni, hogy idéntől a leadási határidő MÁRCIUS 15. A nyomtatványokat az első pontnál a személyes adatokkal kitöltve és aláírva a plébánia irodájában kell leadni legkésőbb márc. 10-ig.
· Folyó év június 1-én Ferenc pápa Csíksomlyóra látogat. A szervezők kérik a főegyházmegye plébánosait, hogy mérjék fel a zarándokok lehetséges létszámát. Ezért kérjük Önöket, hogy aki szeretne résztvenni a pápalátogatáson, február 28-ig jelentse be a plébánia irodájában, e-mailben, vagy a plébánia facebook oldalán. Ugyanakkor már most jelezzük, hogy március 1-jétől online regisztráció lesz a belépők kibocsátása végett. Kellő időben közöljük a szükséges információkat.
· A sepsibükkszádi plébánia megsegítésére az elmúlt vasárnapi perselyezés során 2366,00 lej gyűlt össze. Isten fizesse a híveknek!

Helyi hírek

Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...
Idén is álomfestők keze által színesedik a gyergyószentmiklósi sikátor fala. A Fessünk Álmokat program már negyedik kiadásához közeleg, célcsoportját pedig a gyergyószéki családosok alkotják. A rendezvény két hétvégét ölel fel: július 6-7 között a tervezésé,...
Read more...