Hirdetések

Hirdetések 2019. március 17. – Nagyböjt 2. vasárnapja

· Folytatódnak a hittanórák a beosztás szerint. Várjuk a fiatalokat is ifiórára kedden 19 órára.
· Nagyböjt minden péntekén du. 17.15 órától keresztúti ájtatosságot tartunk.
· Szent Józsefről nem sokat tudunk, de éppen eleget ahhoz, hogy minden apa példaként tekintsen rá. Mindenben Istenre hagyatkozott, az Ő tervét kereste, Családja az Úr családja lett, Ő minden helyzetben óvta, védte ezt a családot, és gondoskodott róla. Ezért hívjuk és várjuk az édesapákat kedden, március 19-én, Szent József ünnepén, 18 órakor kezdődő szentmisére, hogy közösen imádkozzunk, kérve a családapák védőszentjének, Szent Józsefnek közbenjárását!
· Szerdán, márc. 20-án 10–16 óra között ruhabörze lesz a plébánia nagytermében, a ruhák ingyenesen elvihetők.
· Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz csütörtökön, márc. 21-én 19 órától.
· A Belső iránytű következő előadása márc. 22-én, pénteken 19 órától lesz. Előadást tart Prof. Dr. Szabolcs Zoltán szívsebész A hit és a hivatás szimbiózisa a szívsebészetben címmel.
· Az Arbor Szövetség és a Szent István plébánia prózaíró és rajzpályázatot hirdet” Ferenc pápa látogatása Székelyföldön” témában. A rajzpályázat I.-VIII. osztályosok részére, a prózaíró pályázat V.-VIII. osztályos gyerekeknek szól. Leadási határidő: nagypéntek, 2019. április 19. A pályamunkák leadhatók a hitoktatóknál és a Szent István plébánián. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán.
· A plébánián megvásárolhatók Joyce Rupp könyvei 30 ill. 15 lejért.
· Mivel a pápalátogatásra valócsoportos regisztrációhoz is szükségünk vannak személyes adatokra, ezért kérjük azokat, akik már feliratkoztak, jöjjenek a plébániára adatpótlásra és nyilatkozat kitöltésre.
· Katekézist tartanak a Szent Miklós plébánián márc. 29 és 30-án az esti szentmisék után. Téma: a Szent Három nap és a pápalátogatás. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán.
· Szombaton, márc. 23-án favágó kalákát szervezünk a plébánián. Minden segítséget szívesen fogadunk.

Helyi hírek

Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...
Idén is álomfestők keze által színesedik a gyergyószentmiklósi sikátor fala. A Fessünk Álmokat program már negyedik kiadásához közeleg, célcsoportját pedig a gyergyószéki családosok alkotják. A rendezvény két hétvégét ölel fel: július 6-7 között a tervezésé,...
Read more...