Hirdetések

Hirdetések 2019. március 17. – Nagyböjt 2. vasárnapja

· Folytatódnak a hittanórák a beosztás szerint. Várjuk a fiatalokat is ifiórára kedden 19 órára.
· Nagyböjt minden péntekén du. 17.15 órától keresztúti ájtatosságot tartunk.
· Szent Józsefről nem sokat tudunk, de éppen eleget ahhoz, hogy minden apa példaként tekintsen rá. Mindenben Istenre hagyatkozott, az Ő tervét kereste, Családja az Úr családja lett, Ő minden helyzetben óvta, védte ezt a családot, és gondoskodott róla. Ezért hívjuk és várjuk az édesapákat kedden, március 19-én, Szent József ünnepén, 18 órakor kezdődő szentmisére, hogy közösen imádkozzunk, kérve a családapák védőszentjének, Szent Józsefnek közbenjárását!
· Szerdán, márc. 20-án 10–16 óra között ruhabörze lesz a plébánia nagytermében, a ruhák ingyenesen elvihetők.
· Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz csütörtökön, márc. 21-én 19 órától.
· A Belső iránytű következő előadása márc. 22-én, pénteken 19 órától lesz. Előadást tart Prof. Dr. Szabolcs Zoltán szívsebész A hit és a hivatás szimbiózisa a szívsebészetben címmel.
· Az Arbor Szövetség és a Szent István plébánia prózaíró és rajzpályázatot hirdet” Ferenc pápa látogatása Székelyföldön” témában. A rajzpályázat I.-VIII. osztályosok részére, a prózaíró pályázat V.-VIII. osztályos gyerekeknek szól. Leadási határidő: nagypéntek, 2019. április 19. A pályamunkák leadhatók a hitoktatóknál és a Szent István plébánián. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán.
· A plébánián megvásárolhatók Joyce Rupp könyvei 30 ill. 15 lejért.
· Mivel a pápalátogatásra valócsoportos regisztrációhoz is szükségünk vannak személyes adatokra, ezért kérjük azokat, akik már feliratkoztak, jöjjenek a plébániára adatpótlásra és nyilatkozat kitöltésre.
· Katekézist tartanak a Szent Miklós plébánián márc. 29 és 30-án az esti szentmisék után. Téma: a Szent Három nap és a pápalátogatás. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán.
· Szombaton, márc. 23-án favágó kalákát szervezünk a plébánián. Minden segítséget szívesen fogadunk.

Helyi hírek

Ezzel a mottóval indította útjára a Sie-Sie Stúdió Egyesület az első Román pótérettségi felkészítőt 2019. Augusztus 5-9. között a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Dr. Szabó Zsolt román szakos tanár segédletével a résztvevő diákok napi 6 órát készültek...
Read more...
Ifjúságkutató műhelymunkára gyűltek össze a kolozsvári Szociológia és szociális munka kar első éves diákjai. A Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont által megszervezett program célja egy 2018-as, átfogó szociológiai kutatás eredményeinek feldolgozása volt. Augusztus 29-31. között ifjúságkutató...
Read more...
Az összesítés szerint 5 edzőtábor zajlott a Step Dance Sportklub berkein belül, július és augusztus között, megmozgatva 350 gyermeket, 150 óra edzéssel, 672 óra felelősséggel, millió nevetéssel, ezeregy játékkal és végtelen élménnyel. Az élet sorsszerűsége olyannyira...
Read more...
A Jan Post Egyesület és a Communitas Alapítvány támogatásával 2019 nyarán egy programsorozatot sikerült lebonyolítanunk, amelyre évek óta készültünk. Családi, tehát többgenerációs résztvevőkkel együtt a csodálatos természet adta lehetőségekkel ismerkedni volt lehetőségünk. Együtt élni és...
Read more...
Az idén hetedik alkalommal került megrendezésre a Hargita megyei ifjusági cukorbetegek tábora, melyben olyan családok voltak jelen, ahol a kiskorú gyermekeik érintettek a cukorbetegségben. Az ötnapos tábor során a gyerekek és felnőttek egyaránt különböző aktivitásokban...
Read more...
A Portéka Egyesület 2019. November 15.-én mutatta be a Hargita Megye Tanácsa pályázati kiírásán elnyert két és fél népviseletet. A projekt célja egy kísérlet volt, ahol hagyományos és főleg természetes módszerrel megfestett vászonból készített székelyruhák...
Read more...