Hirdetések

Hirdetések 2019. március 17. – Nagyböjt 2. vasárnapja

· Folytatódnak a hittanórák a beosztás szerint. Várjuk a fiatalokat is ifiórára kedden 19 órára.
· Nagyböjt minden péntekén du. 17.15 órától keresztúti ájtatosságot tartunk.
· Szent Józsefről nem sokat tudunk, de éppen eleget ahhoz, hogy minden apa példaként tekintsen rá. Mindenben Istenre hagyatkozott, az Ő tervét kereste, Családja az Úr családja lett, Ő minden helyzetben óvta, védte ezt a családot, és gondoskodott róla. Ezért hívjuk és várjuk az édesapákat kedden, március 19-én, Szent József ünnepén, 18 órakor kezdődő szentmisére, hogy közösen imádkozzunk, kérve a családapák védőszentjének, Szent Józsefnek közbenjárását!
· Szerdán, márc. 20-án 10–16 óra között ruhabörze lesz a plébánia nagytermében, a ruhák ingyenesen elvihetők.
· Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz csütörtökön, márc. 21-én 19 órától.
· A Belső iránytű következő előadása márc. 22-én, pénteken 19 órától lesz. Előadást tart Prof. Dr. Szabolcs Zoltán szívsebész A hit és a hivatás szimbiózisa a szívsebészetben címmel.
· Az Arbor Szövetség és a Szent István plébánia prózaíró és rajzpályázatot hirdet” Ferenc pápa látogatása Székelyföldön” témában. A rajzpályázat I.-VIII. osztályosok részére, a prózaíró pályázat V.-VIII. osztályos gyerekeknek szól. Leadási határidő: nagypéntek, 2019. április 19. A pályamunkák leadhatók a hitoktatóknál és a Szent István plébánián. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán.
· A plébánián megvásárolhatók Joyce Rupp könyvei 30 ill. 15 lejért.
· Mivel a pápalátogatásra valócsoportos regisztrációhoz is szükségünk vannak személyes adatokra, ezért kérjük azokat, akik már feliratkoztak, jöjjenek a plébániára adatpótlásra és nyilatkozat kitöltésre.
· Katekézist tartanak a Szent Miklós plébánián márc. 29 és 30-án az esti szentmisék után. Téma: a Szent Három nap és a pápalátogatás. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán.
· Szombaton, márc. 23-án favágó kalákát szervezünk a plébánián. Minden segítséget szívesen fogadunk.

Helyi hírek

2019. június - szeptember időszakban néprajzi gyűjtőmunkám egyik legtermékenyebb és szépségében is felülmúlhatatlan idejét érhettem meg. Ebben segítségemre Abrán Tünde nyugalmazott gyógyszerész barátnőm volt, aki nem csak elszállított a gyűjtési területekre, de lelkes odaadással, megérezve...
Read more...
Több éve zajlik az a kutatás, aminek egy újabb bemutatására került sor 2019. december 15-én Borzonton a Rubin Panzióban. A kutatás lényege, hogy a gyergyó medence fiataljainak helyzetét akarják felmérni a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt 2019. december 13-15 között. A kommunikációs képzés három napon át tartott. Itt lehetőségük volt a fiataloknak olyan kommunikációs technikákat elsajátítani, amelyek...
Read more...
Idén a megszokottnál később szerveztük megszokott nyílt napunkat a Cukorbetegek Világnapja alkalmából. A nov 14-i világnap ünneplését a Gyergyói közösség az egyesület székhelyén 2019. nov 23-án ünnepelte. Ez egy olyan esemény, amelyre nemcsak a tagok...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A 2015-ben indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a szervezetek közötti információcsere...
Read more...
A 2018/2019-es tanévben sikerült megvalósítani az első olyan átfogó szociológiai kutatást, amely célcsoportja a gyergyószéki középiskolások voltak. A kutatás során 6 gyergyószéki középiskola több mint 1100 diákját kérdeztük meg kérdőív segítségével. A kutatás fő témái...
Read more...