Hirdetések

Hirdetések 2019. március 24. – Nagyböjt 3. vasárnapja

· Folytatódnak a hittanórák a beosztás szerint. Várjuk a fiatalokat is ifiórára kedden 19 órára. Az elsőáldozókat is hétfőn a plébániára várjuk hittanórára.
· Holnap, márc. 25-én Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe. Az ünnepi szentmise 18 órától lesz. Ezen a napon nincs irodai szolgálat.
· Nagyböjt minden péntekén du. 17.15 órától keresztúti ájtatosságot tartunk.
· Buzdítjuk a híveket a húsvéti szentgyónás elvégzésére és a gyakori szentáldozásra, melyek a lelki életben való fejlődés nélkülözhetetlen elemei.
· Plébániánk autóbuszt indít a pápalátogatásra. A buszos utazásra az iratkozás kedden reggel kezdődik az irodában. Az utazás díja 25 lej.
· A Hargita megyei Vállalkozó Szövetségek és a Hargita megyei Mozgássérültek Szervezete meghívja Böjte Csaba és a Nemadomfel együttes koncertjére kedden, márc. 26-án 19 órától. A 18 órától kezdődő szentmisét Böjte Csaba ferences testvér végzi. Az esemény a jótékonyság jegyében zajlik, a rendezvény teljes bevételét az épülő Összefogás háza Rehabilitációs Központ munkálataira fordítják.
· Katekézist tartanak a Szent Miklós plébánián márc. 29 és 30-án az esti szentmisék után. Téma: a Szent Három nap és a pápalátogatás. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán.
· Sajnálatos hír, hogy a kántor úr beteg. Már túl van egy műtéten, de szükség van egy újabbra, amit külföldön fognak elvégezni és az anyagi fedezete 1 millió forinttól kezdődik. Ezért a jövő vasárnap gyűjtést szervezünk. Kérjük, aki teheti, adományával segítse a műtét kifizetését. Köszönjük!
· Az Önkormányzat és a Művelődési Központ a következő programokat szervezi:
- márc.28-án., 19:00 - Vágják az erdei utat / A Háromszék Táncegyüttes vendégelőadása,
- ápr. 2-án, 19:00 - Szent Cecília kórus és zenekar: Ruzitska 230-150 című előadása
Jegyinformációkat a Művelődési Központnál találnak. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!
· Zarándoklat indul a Szentföldre nov. 14-21 között. Részvételi díj 885 Euro. További információk olvashatók a hirdetőtáblán!

Helyi hírek

Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...
Idén is álomfestők keze által színesedik a gyergyószentmiklósi sikátor fala. A Fessünk Álmokat program már negyedik kiadásához közeleg, célcsoportját pedig a gyergyószéki családosok alkotják. A rendezvény két hétvégét ölel fel: július 6-7 között a tervezésé,...
Read more...