Hirdetések

Hirdetések 2019. március 24. – Nagyböjt 3. vasárnapja

· Folytatódnak a hittanórák a beosztás szerint. Várjuk a fiatalokat is ifiórára kedden 19 órára. Az elsőáldozókat is hétfőn a plébániára várjuk hittanórára.
· Holnap, márc. 25-én Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe. Az ünnepi szentmise 18 órától lesz. Ezen a napon nincs irodai szolgálat.
· Nagyböjt minden péntekén du. 17.15 órától keresztúti ájtatosságot tartunk.
· Buzdítjuk a híveket a húsvéti szentgyónás elvégzésére és a gyakori szentáldozásra, melyek a lelki életben való fejlődés nélkülözhetetlen elemei.
· Plébániánk autóbuszt indít a pápalátogatásra. A buszos utazásra az iratkozás kedden reggel kezdődik az irodában. Az utazás díja 25 lej.
· A Hargita megyei Vállalkozó Szövetségek és a Hargita megyei Mozgássérültek Szervezete meghívja Böjte Csaba és a Nemadomfel együttes koncertjére kedden, márc. 26-án 19 órától. A 18 órától kezdődő szentmisét Böjte Csaba ferences testvér végzi. Az esemény a jótékonyság jegyében zajlik, a rendezvény teljes bevételét az épülő Összefogás háza Rehabilitációs Központ munkálataira fordítják.
· Katekézist tartanak a Szent Miklós plébánián márc. 29 és 30-án az esti szentmisék után. Téma: a Szent Három nap és a pápalátogatás. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán.
· Sajnálatos hír, hogy a kántor úr beteg. Már túl van egy műtéten, de szükség van egy újabbra, amit külföldön fognak elvégezni és az anyagi fedezete 1 millió forinttól kezdődik. Ezért a jövő vasárnap gyűjtést szervezünk. Kérjük, aki teheti, adományával segítse a műtét kifizetését. Köszönjük!
· Az Önkormányzat és a Művelődési Központ a következő programokat szervezi:
- márc.28-án., 19:00 - Vágják az erdei utat / A Háromszék Táncegyüttes vendégelőadása,
- ápr. 2-án, 19:00 - Szent Cecília kórus és zenekar: Ruzitska 230-150 című előadása
Jegyinformációkat a Művelődési Központnál találnak. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!
· Zarándoklat indul a Szentföldre nov. 14-21 között. Részvételi díj 885 Euro. További információk olvashatók a hirdetőtáblán!

Helyi hírek

Ezzel a mottóval indította útjára a Sie-Sie Stúdió Egyesület az első Román pótérettségi felkészítőt 2019. Augusztus 5-9. között a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Dr. Szabó Zsolt román szakos tanár segédletével a résztvevő diákok napi 6 órát készültek...
Read more...
Ifjúságkutató műhelymunkára gyűltek össze a kolozsvári Szociológia és szociális munka kar első éves diákjai. A Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont által megszervezett program célja egy 2018-as, átfogó szociológiai kutatás eredményeinek feldolgozása volt. Augusztus 29-31. között ifjúságkutató...
Read more...
Az összesítés szerint 5 edzőtábor zajlott a Step Dance Sportklub berkein belül, július és augusztus között, megmozgatva 350 gyermeket, 150 óra edzéssel, 672 óra felelősséggel, millió nevetéssel, ezeregy játékkal és végtelen élménnyel. Az élet sorsszerűsége olyannyira...
Read more...
A Jan Post Egyesület és a Communitas Alapítvány támogatásával 2019 nyarán egy programsorozatot sikerült lebonyolítanunk, amelyre évek óta készültünk. Családi, tehát többgenerációs résztvevőkkel együtt a csodálatos természet adta lehetőségekkel ismerkedni volt lehetőségünk. Együtt élni és...
Read more...
Az idén hetedik alkalommal került megrendezésre a Hargita megyei ifjusági cukorbetegek tábora, melyben olyan családok voltak jelen, ahol a kiskorú gyermekeik érintettek a cukorbetegségben. Az ötnapos tábor során a gyerekek és felnőttek egyaránt különböző aktivitásokban...
Read more...
A Portéka Egyesület 2019. November 15.-én mutatta be a Hargita Megye Tanácsa pályázati kiírásán elnyert két és fél népviseletet. A projekt célja egy kísérlet volt, ahol hagyományos és főleg természetes módszerrel megfestett vászonból készített székelyruhák...
Read more...