Hirdetések

2019. április 21. – Húsvét vasárnap

· Holnap, húsvéthétfőn két szentmise lesz itthon, 11 és 18 órakor.
· 13.00 órakor szentmise lesz a gyilkostói Szent Kristóf kápolnában. Ezen a napon nincs irodai szolgálat.
· Kedden folytatódik a Szent Antal kilenced.
· Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz csütörtökön, ápr. 25-én 19 órától a plébánián.
· Jövő vasárnap, április 28-án lesz a búzaszentelő a tekerőpataki határban. A keresztalja 10 órakor indul a templom elől. A szentmise 11 órakor kezdődik. Itt a templomban 11 órakor nem lesz szentmise.
· Jegyes kurzus indul házasságkötésre készülő fiatalok számára 2019. ápr. 27-én, szombaton este 19.00 – órától a Szt. Miklós plébánián.
· Felhívjuk azon személyek figyelmét, akik feliratkoztak pápalátogatásra induló buszos utazásra, de nem fizették ki az árát, kérjük, mihamarabb tegyék meg. Az utazás ára 25 lej személyenként.

Helyi hírek

Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...
Idén is álomfestők keze által színesedik a gyergyószentmiklósi sikátor fala. A Fessünk Álmokat program már negyedik kiadásához közeleg, célcsoportját pedig a gyergyószéki családosok alkotják. A rendezvény két hétvégét ölel fel: július 6-7 között a tervezésé,...
Read more...