Hirdetések

2019. április 21. – Húsvét vasárnap

· Holnap, húsvéthétfőn két szentmise lesz itthon, 11 és 18 órakor.
· 13.00 órakor szentmise lesz a gyilkostói Szent Kristóf kápolnában. Ezen a napon nincs irodai szolgálat.
· Kedden folytatódik a Szent Antal kilenced.
· Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz csütörtökön, ápr. 25-én 19 órától a plébánián.
· Jövő vasárnap, április 28-án lesz a búzaszentelő a tekerőpataki határban. A keresztalja 10 órakor indul a templom elől. A szentmise 11 órakor kezdődik. Itt a templomban 11 órakor nem lesz szentmise.
· Jegyes kurzus indul házasságkötésre készülő fiatalok számára 2019. ápr. 27-én, szombaton este 19.00 – órától a Szt. Miklós plébánián.
· Felhívjuk azon személyek figyelmét, akik feliratkoztak pápalátogatásra induló buszos utazásra, de nem fizették ki az árát, kérjük, mihamarabb tegyék meg. Az utazás ára 25 lej személyenként.

Helyi hírek

A 2018-2019 –es tanévet 38 tanuló kezdte el és ebből 33 tanuló sikeresen be is fejezte. Sajnos voltak olyan tanulók akik az év folyamán különböző okok miatt kiestek az iskolánkból de a többiekkel sikerült elérni...
Read more...
Egy újabb olyan esemény végéhez értek a Step Dance Sportklub táncosai, amiről nehéz nem lélegzet-visszafojtva beszélni. Végre egy újabb dédelgetett álmuk, vágyuk teljesülhetett. A sok teendő, feladat halma között könnyű elfáradni, kicsi káoszt érezni a...
Read more...
Hogyan közeledjünk egy kutyushoz, merjük-e megsimogatni és ha igen, hogyan? Milyen szabályokat kell betartani ahhoz, hogy barátság alakulhasson ki ember és kutya között? Ezekre a kérdésekre kaphattak választ egyhetes tábor keretében azok a gyerekek, akik...
Read more...
Ezzel a mottóval indította útjára a Sie-Sie Stúdió Egyesület az első Román pótérettségi felkészítőt 2019. Augusztus 5-9. között a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Dr. Szabó Zsolt román szakos tanár segédletével a résztvevő diákok napi 6 órát készültek...
Read more...
Ifjúságkutató műhelymunkára gyűltek össze a kolozsvári Szociológia és szociális munka kar első éves diákjai. A Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont által megszervezett program célja egy 2018-as, átfogó szociológiai kutatás eredményeinek feldolgozása volt. Augusztus 29-31. között ifjúságkutató...
Read more...
Az összesítés szerint 5 edzőtábor zajlott a Step Dance Sportklub berkein belül, július és augusztus között, megmozgatva 350 gyermeket, 150 óra edzéssel, 672 óra felelősséggel, millió nevetéssel, ezeregy játékkal és végtelen élménnyel. Az élet sorsszerűsége olyannyira...
Read more...