Hirdetések

Hirdetések 2019. május 5. – Húsvét 3. vasárnapja

· Folytatódnak májusi ájtatosságok és a Szent Antal kilenced.
· Templomunkban az elsőáldozás jövő vasárnap a 11 órás szentmise keretében lesz.
· A „Ferenc pápa látogatása Székelyföldön” témájú prózaíró és rajzpályázatok díjazására kerül sor csütörtökön, május 9-én d.u. 17 órától a Szent István plébánia nagytermében. Szeretettel várjuk a résztvevőket.
· Sosem növök fel – írja egy, a negyvenes évek elején járó ditrói nő fanyar humorral, és nem csak arra gondol, hogy örökké megmarad az emberben az egykori gyerek. Vencsel Katika valóban gyerekcipőben jár, magassága miatt is a gyerekek maguk közé sorolják. Mély őszinteséggel beszél életéről, fogyatékosságáról úgy, hogy tőle erőt meríthetünk mindannyian. Nem kér a sajnálatból, ő adni akar. Hogy mit? Az fog kiderülni a Belső iránytű legközelebbi előadásán és könyvbemutatóján, május 10-én 19 órától a Szent István plébánia nagytermében. Vencsel Katikát a Belső iránytű előadására elkíséri Nagyálmos Ildikó újságíró, Bajkó Csilla mentálhigiénés szakember és Puskás Elemér, Gyergyóditró polgármestere.
· Fölszállott a páva résztvevői székelyföldön turnéznak május folyamán. Gyergyószentmiklóson az előadás a Művelődési Házban lesz május 17-én este 19.00 órától. Jegyek elővételbe a Figura Stúdió jegypénztáránál Szeretettel várnak mindenkit.
· Templomunkban június 16-án tartjuk a 25 és 50 éves házassági évfordulók megünneplését. Kérjük a jubilálókat és hozzátartozóikat jelentsék a plébánián az ünneplő párokat.
· Ma, az esti szentmise után, 19 órakor könyvbemutatóra kerül sor. A könyv címe: Katolikus hit alapfokon. Bemutatja Margulescu Cotiso a marosvásárhelyi Imádságháza vezetője. Minden érdeklődőt szívesen várunk.

Helyi hírek

Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...
Idén is álomfestők keze által színesedik a gyergyószentmiklósi sikátor fala. A Fessünk Álmokat program már negyedik kiadásához közeleg, célcsoportját pedig a gyergyószéki családosok alkotják. A rendezvény két hétvégét ölel fel: július 6-7 között a tervezésé,...
Read more...