Hirdetések

Hirdetések 2019. május 5. – Húsvét 3. vasárnapja

· Folytatódnak májusi ájtatosságok és a Szent Antal kilenced.
· Templomunkban az elsőáldozás jövő vasárnap a 11 órás szentmise keretében lesz.
· A „Ferenc pápa látogatása Székelyföldön” témájú prózaíró és rajzpályázatok díjazására kerül sor csütörtökön, május 9-én d.u. 17 órától a Szent István plébánia nagytermében. Szeretettel várjuk a résztvevőket.
· Sosem növök fel – írja egy, a negyvenes évek elején járó ditrói nő fanyar humorral, és nem csak arra gondol, hogy örökké megmarad az emberben az egykori gyerek. Vencsel Katika valóban gyerekcipőben jár, magassága miatt is a gyerekek maguk közé sorolják. Mély őszinteséggel beszél életéről, fogyatékosságáról úgy, hogy tőle erőt meríthetünk mindannyian. Nem kér a sajnálatból, ő adni akar. Hogy mit? Az fog kiderülni a Belső iránytű legközelebbi előadásán és könyvbemutatóján, május 10-én 19 órától a Szent István plébánia nagytermében. Vencsel Katikát a Belső iránytű előadására elkíséri Nagyálmos Ildikó újságíró, Bajkó Csilla mentálhigiénés szakember és Puskás Elemér, Gyergyóditró polgármestere.
· Fölszállott a páva résztvevői székelyföldön turnéznak május folyamán. Gyergyószentmiklóson az előadás a Művelődési Házban lesz május 17-én este 19.00 órától. Jegyek elővételbe a Figura Stúdió jegypénztáránál Szeretettel várnak mindenkit.
· Templomunkban június 16-án tartjuk a 25 és 50 éves házassági évfordulók megünneplését. Kérjük a jubilálókat és hozzátartozóikat jelentsék a plébánián az ünneplő párokat.
· Ma, az esti szentmise után, 19 órakor könyvbemutatóra kerül sor. A könyv címe: Katolikus hit alapfokon. Bemutatja Margulescu Cotiso a marosvásárhelyi Imádságháza vezetője. Minden érdeklődőt szívesen várunk.

Helyi hírek

A 2018-2019 –es tanévet 38 tanuló kezdte el és ebből 33 tanuló sikeresen be is fejezte. Sajnos voltak olyan tanulók akik az év folyamán különböző okok miatt kiestek az iskolánkból de a többiekkel sikerült elérni...
Read more...
Egy újabb olyan esemény végéhez értek a Step Dance Sportklub táncosai, amiről nehéz nem lélegzet-visszafojtva beszélni. Végre egy újabb dédelgetett álmuk, vágyuk teljesülhetett. A sok teendő, feladat halma között könnyű elfáradni, kicsi káoszt érezni a...
Read more...
Hogyan közeledjünk egy kutyushoz, merjük-e megsimogatni és ha igen, hogyan? Milyen szabályokat kell betartani ahhoz, hogy barátság alakulhasson ki ember és kutya között? Ezekre a kérdésekre kaphattak választ egyhetes tábor keretében azok a gyerekek, akik...
Read more...
Ezzel a mottóval indította útjára a Sie-Sie Stúdió Egyesület az első Román pótérettségi felkészítőt 2019. Augusztus 5-9. között a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Dr. Szabó Zsolt román szakos tanár segédletével a résztvevő diákok napi 6 órát készültek...
Read more...
Ifjúságkutató műhelymunkára gyűltek össze a kolozsvári Szociológia és szociális munka kar első éves diákjai. A Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont által megszervezett program célja egy 2018-as, átfogó szociológiai kutatás eredményeinek feldolgozása volt. Augusztus 29-31. között ifjúságkutató...
Read more...
Az összesítés szerint 5 edzőtábor zajlott a Step Dance Sportklub berkein belül, július és augusztus között, megmozgatva 350 gyermeket, 150 óra edzéssel, 672 óra felelősséggel, millió nevetéssel, ezeregy játékkal és végtelen élménnyel. Az élet sorsszerűsége olyannyira...
Read more...