Hirdetések

Hirdetések 2019. május 12. – Húsvét 4. vasárnapja

· Folytatódnak májusi ájtatosságok és a Szent Antal kilenced.
· Szombaton, május 18-án 14 órától lesz a Feltöltő Keresztény Zenefesztivál a Művelődési Ház előtti téren, majd vasárnap 12 órától ökumenikus istentiszteletre várják a híveket. A rendezvény szervezési költségeihez adományokat fogadunk el. Adományaikat a kihelyezett dobozba tehetik. Köszönjük!
· A Feltöltő fesztivál sikeréért imádkozunk ma este 19-20 óra között, itt a templomban. Ez egy ökumenikus dicsőítő alkalom, ahová szeretettel várjuk a híveket.
· Márton Áron püspökké szentelésének 80. évfordulója alkalmából nyílt tárlat lesz megtekinthető máj. 18. és jún. 20. között, az Örmény Katolikus Közösségi házban, hétköznapokon 10 és 17 óra között. Az ünnepélyes megnyitóra 2019. máj. 18-án szombaton 19 órától kerül sor az Örmény Templomban. Mindenkit szeretettel várnak!
· Értesítést kaptunk, hogy a román vasúttársaság pótvonatokat indít a pápalátogatásra. Városunkat érinti a Marosvásárhely – Csíkszereda útvonalon közlekedő R13554 számú vonat, amely csak jún 1. én közlekedik. A vonat Marosvásárhelyről indul 02,47 órakor és Csíkszeredába érkezik 07,48 órakor. Visszaindul 15,07-kor. A jegyek megvásárlása a CFR honlapján lesz lehetséges, előre láthatólag a jövő héten.
· Plébániánk autóbuszt indít a csíksomlyói búcsúra. Az utazás ára 25 lej. Iratkozni lehet a plébánia irodában.
· A május 26-i európai parlamenti választásoknak nagy a tétje, hisz nem mindegy, hogy az elkövetkező időszakban kik képviselik térségünket az Európai Parlamentben. E felelősség tudatában arra kérjük Önöket, hogy vegyenek részt a választáson.
· Templomunkban június 16-án tartjuk a 25 és 50 éves házassági évfordulók megünneplését. Kérjük a jubilálókat és hozzátartozóikat jelentsék a plébánián az ünneplő párokat.

Helyi hírek

Nem szegi kedvét a szárhegyi embernek, ha kevés káposzta terem a háromszáz éves, vékony héjúból, lecserélni sem akarja a lapos fejeket más magra. Hálát ad a kicsiért is háromnapos fesztivállal. Szárhegyen káposztát nem ültetnek, hangzik a...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. 2014-2018 folyamán a könyvtárban 720...
Read more...
Mozgalmas hétvégéje volt azoknak a fiataloknak, akik a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács programjain vettek részt november 23-25 között. A párhuzamosan zajló programszámokkal főként a fiatalok képzésére fektették a hangsúlyt a programszervezők. Mind a három rendezvény...
Read more...
A szociálisháló.ro az erdélyi magyar szociális tevékenységű nonprofit szervezetek információs portálja. A két és fél éve indult honlapon 160 szervezet regisztrált. Őket, valamint 350 szociális munkást szolgálunk ki hírekkel, katalógussal, szakmai erőforrásokkal. Küldetésünknek tekintjük a...
Read more...
Az idei Tanulmányok tárháza 2018. december 10-én lett megszervezve Gyergyóalfaluban. Az előző évekkel ellentétben ez egy rendhagyó Tanulmányok tárháza volt, mert csak egy témakörre koncentrálódott. De ez a témakör annyira sokszínű, hogy így is nagyon...
Read more...
Idén is álomfestők keze által színesedik a gyergyószentmiklósi sikátor fala. A Fessünk Álmokat program már negyedik kiadásához közeleg, célcsoportját pedig a gyergyószéki családosok alkotják. A rendezvény két hétvégét ölel fel: július 6-7 között a tervezésé,...
Read more...