Hirdetések

Hirdetések 2019. május 12. – Húsvét 4. vasárnapja

· Folytatódnak májusi ájtatosságok és a Szent Antal kilenced.
· Szombaton, május 18-án 14 órától lesz a Feltöltő Keresztény Zenefesztivál a Művelődési Ház előtti téren, majd vasárnap 12 órától ökumenikus istentiszteletre várják a híveket. A rendezvény szervezési költségeihez adományokat fogadunk el. Adományaikat a kihelyezett dobozba tehetik. Köszönjük!
· A Feltöltő fesztivál sikeréért imádkozunk ma este 19-20 óra között, itt a templomban. Ez egy ökumenikus dicsőítő alkalom, ahová szeretettel várjuk a híveket.
· Márton Áron püspökké szentelésének 80. évfordulója alkalmából nyílt tárlat lesz megtekinthető máj. 18. és jún. 20. között, az Örmény Katolikus Közösségi házban, hétköznapokon 10 és 17 óra között. Az ünnepélyes megnyitóra 2019. máj. 18-án szombaton 19 órától kerül sor az Örmény Templomban. Mindenkit szeretettel várnak!
· Értesítést kaptunk, hogy a román vasúttársaság pótvonatokat indít a pápalátogatásra. Városunkat érinti a Marosvásárhely – Csíkszereda útvonalon közlekedő R13554 számú vonat, amely csak jún 1. én közlekedik. A vonat Marosvásárhelyről indul 02,47 órakor és Csíkszeredába érkezik 07,48 órakor. Visszaindul 15,07-kor. A jegyek megvásárlása a CFR honlapján lesz lehetséges, előre láthatólag a jövő héten.
· Plébániánk autóbuszt indít a csíksomlyói búcsúra. Az utazás ára 25 lej. Iratkozni lehet a plébánia irodában.
· A május 26-i európai parlamenti választásoknak nagy a tétje, hisz nem mindegy, hogy az elkövetkező időszakban kik képviselik térségünket az Európai Parlamentben. E felelősség tudatában arra kérjük Önöket, hogy vegyenek részt a választáson.
· Templomunkban június 16-án tartjuk a 25 és 50 éves házassági évfordulók megünneplését. Kérjük a jubilálókat és hozzátartozóikat jelentsék a plébánián az ünneplő párokat.

Helyi hírek

A 2018-2019 –es tanévet 38 tanuló kezdte el és ebből 33 tanuló sikeresen be is fejezte. Sajnos voltak olyan tanulók akik az év folyamán különböző okok miatt kiestek az iskolánkból de a többiekkel sikerült elérni...
Read more...
Egy újabb olyan esemény végéhez értek a Step Dance Sportklub táncosai, amiről nehéz nem lélegzet-visszafojtva beszélni. Végre egy újabb dédelgetett álmuk, vágyuk teljesülhetett. A sok teendő, feladat halma között könnyű elfáradni, kicsi káoszt érezni a...
Read more...
Hogyan közeledjünk egy kutyushoz, merjük-e megsimogatni és ha igen, hogyan? Milyen szabályokat kell betartani ahhoz, hogy barátság alakulhasson ki ember és kutya között? Ezekre a kérdésekre kaphattak választ egyhetes tábor keretében azok a gyerekek, akik...
Read more...
Ezzel a mottóval indította útjára a Sie-Sie Stúdió Egyesület az első Román pótérettségi felkészítőt 2019. Augusztus 5-9. között a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Dr. Szabó Zsolt román szakos tanár segédletével a résztvevő diákok napi 6 órát készültek...
Read more...
Ifjúságkutató műhelymunkára gyűltek össze a kolozsvári Szociológia és szociális munka kar első éves diákjai. A Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont által megszervezett program célja egy 2018-as, átfogó szociológiai kutatás eredményeinek feldolgozása volt. Augusztus 29-31. között ifjúságkutató...
Read more...
Az összesítés szerint 5 edzőtábor zajlott a Step Dance Sportklub berkein belül, július és augusztus között, megmozgatva 350 gyermeket, 150 óra edzéssel, 672 óra felelősséggel, millió nevetéssel, ezeregy játékkal és végtelen élménnyel. Az élet sorsszerűsége olyannyira...
Read more...