25 éves a Caritas

25eveslogoHosszuHUA Gyulafehérvári Caritas 25 éve végzi munkáját Erdély-szerte – reményeink szerint úgy, ahogyan 1947-ben boldog emlékű Márton Áron püspök elképzelte, és dr. Jakab Antal 1990-ben, a rendszerváltás után első intézkedései között elrendelte.
Az Egyház útja az ember, mondja Szent II. János Pál pápa Redemptor Hominis enciklikájában, és az világos mindannyiunk számára, hogy Egyházunk hármas küldetése között meghatározó módon ott van a felebaráti szeretet gyakorlása. Ez a gyakorlat nem jelent egyebet, mint hogy az embert, bármilyen helyzetben és életkörülményben legyen, teremtettségének méltóságában közelítjük meg. Ezt nevezzük mi Emberségnek, és ezen az úton igyekezünk járni immár 25 esztendeje.

Negyedszázados évfordulónkra Gyergyószentmiklóson a Szent István templomban, szeptember 27-én, vasárnap a 9 órakor kezdődő szentmisén emlékezünk. Szeretettel hívunk mindenkit, közösen mondjunk köszönetet a múltért és kérjük a jó Isten áldását a következő időszakra.

Sajgó Balázs Caritas lelkiigazgtó