Hírek

Szent Család vasárnapi perselyezés családpasztorációra

A keresztény család tanúságtétel Istentől, aki maga a szeretet. Ez a tanúságtétel különösen időszerű most, amikor a milléniumi év lezárásával figyelmünket a jövőre irányítva valljuk: a hit kegyelem, a család áldás, a gyermek jövő. Óhajunk, hogy ez az év alkalom legyen arra, hogy elmélyítsük a család alapvető értékeit. Melyek ezek az értékek? Önmagunk önzetlen ajándékozása, nagylelkűség, az életadás és nevelés feladatainak vállalása. A szeretet és élet foglalata a család. Az Apostoli Szentszék irányelvei alapján egyre fontosabbá válik a családi kapcsolatokat erősítő pasztoráció, melyre főegyházmegyénkben a helyi zsinatot követően, 2002. óta szervezett formában is igyekszünk odafigyelni.

„A házasság
két személynek egészen intim és felelős én–te–közössége.
Ez a közösség abban jellegzetes, hogy férfi és nő egymásra vannak utalva nem csak
fiziológiailag, nem csak nemző vonatkozásban, hanem szellemi–erkölcsi területen is, az
életfeladatok minden vonalán. Ez az a közösség, amikor személy adja át magát a személynek,
fenntartás nélkül és örökre.
Mert tárgyakat lehet használhatóságuk tartamára birtokba venni, de személyt csak örökre. A
szeretet nem ismerhet alkut.
A szeretet a sírig szól”.

(Márton Áron: A keresztény házasságról)

A főegyházmegyei családpasztoráció az elmúlt hat esztendőben kiépülésének első lépéseit tette meg. A családreferens lelkész munkáját 14 elkötelezett régiófelelős házaspár – önkéntes – munkája segíti. Az egyes kerületekben elindult jegyeskurzusok, a jegyesoktatásban résztvevő házaspárok képzése, családos tábor és konferencia mellett férjek–édesapák, feleségek–édesanyák lelkinapjait tartjuk főegyházmegyei szinten. A főegyházmegye családpasztorációs tevékenységét a www.csalad.ro oldalon követhetjük.

A Papi Szenátus 2005. őszi ülésén lehetővé tette, hogy minden esztendőben Szent Család Vasárnapján minden plébánia egy szentmise perselyadományát felajánlja a Pasztorális Bizottság – Családpasztorációs programjainak támogatására. 2008–ban 31. plébánia közösség részéről összesen 7.800 RON érkezett a családpasztorációs tevékenységek támogatására. Ez tette lehetővé, hogy az augusztusi táborunkba olyan családokat is meg tudtunk hívni, akik 5–6 gyermeket nevelnek, évek óta nem vettek részt egyházmegyei, vagy egyáltalán lelkigyakorlatos rendezvényen. Most ezeknek a gyermekeknek és szüleiknek a nevében is szeretnénk köszönetet mondani az adakozóknak.

Hasonló perselyezést idén is tartunk főegyházmegyénkben, 2009. december 27–én, Szent Család Vasárnapján. A begyült adományokat a Főesperesi Hivatalokban szeretnénk összesíteni 2010. január 31-ig. Isten fizesse minden támogatásukat, adományaikat!

† György s. k.
érsek

Helyi hírek

„Egységben az erő” címszó alatt tartotta meg a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács a tisztújító küldöttgyűlését 2021. október 1-én Gyergyószentmiklóson a Művelődési Ház Karancsi Sándor teremében. A küldöttgyűlés résztvevői a GYTIT tagszervezetei voltak és a GYTIT által...
Read more...
Vajon milyen képességekkel kell rendelkeznem és mit kell tanulnom ahhoz, hogy boldog felnőtt legyen belőlem? Milyen munkát végeznek szüleim és hogy látom őket? Mit szeretnék elérni az életben? Mi az ami kikapcsol és az én erősségem?...
Read more...
Gyergyói Perpatvar %2021 %b %15
2021. november 22 – december 10. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén második alkalommal szervezte meg a Gyergyói Perpatvar című rendezvényt a gyergyói medencében, amely tulajdonképpen egy vita klub középiskolások számára. A rendezvény egy több...
Read more...
EgyFeszt Pillanatok %2022 %b %17
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács csapata idén egy Fotópályázattal szállt be az EgyFeszt szervezésébe. A projekt elsődleges célja az volt, hogy fiatal fotósok, függetlenül a technikai felszereltségüktől készítsenek, olyan pillanatképeket a fesztiválról, amelyekből tükröződik annak...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács (GYTIT) kinyitotta kapuit a fiatalok fele, hiszen augusztus 19-21 között egy olyan kommunikációs és csapatépítő hétvégét tartottak, ahol a fiatalok nem csak a kommunikáció fortélyairól tanulhattak, hanem akár a szervezet...
Read more...